Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2013, 08:50

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Endless Legend – turową strategię fantasy autorów Endless Space

Znane z Endless Space studio Amplitude zapowiedziało turową strategię fantasy Endless Legend. Projekt zmierza na PC i trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

W Endless Legend zagramy w przyszłym roku.

W zeszłym roku studio Amplitude zaliczyło bardzo udany debiut dzięki kosmicznej strategii 4X Endless Space. Podczas targów gamescom zespół ujawnił swój kolejny projekt. Okazała się nim gra Endless Legend, która należeć będzie do tego samego gatunku, tyle że porzuci klimaty science-fiction na rzecz fantasy.

  1. Amplitude Studios – strona oficjalna

Projekt powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a jego premiera nastąpi wiosną 2014 roku. Wydawcą gry została firma Iceberg. Co jednak ciekawe, nie będzie ona zaangażowana w wypuszczenie produkcji na Steam. Zamiast tego Amplitude Studios opublikuje tam Endless Legend samodzielnie. Iceberg Interactive będzie musiało zadowolić się dystrybucją pudełkową oraz cyfrową na pozostałych serwisach.

Akcja toczyć się będzie w pełnej magii krainie Auria. W odległej przeszłości nawiedził ją kataklizm, który zmiótł z powierzchni planety ówczesne cywilizacje. Wiele wskazuje na to, że ta apokalipsa może się powtórzyć, gdyż przez ostatnie lata każda kolejna zima była znacznie cięższa niż poprzednie.

Wcielimy się we władcę niewielkiego miasta i naszym zadaniem będzie przeobrażenie skromnej społeczności w prawdziwe imperium. Wymagać to ma oczywiście stawiania nowych budynków, zakładania dodatkowych grodów, dbania o gospodarkę oraz prowadzenia badań nad rozwojem technologii. Prędzej czy później cała ta ekspansja doprowadzi do konfliktu z innymi nacjami. Autorzy obiecują, że system bitew zaoferuje spore pokłady taktycznej głębi i kluczową rolę odegrają takie elementy jak wykorzystywanie terenu czy stosowanie formacji.

Jednocześnie, twórcy nie zamierzają zignorować graczy preferujących bardziej pokojowe metody rozwoju i sukces będzie można osiągnąć również pacyfistycznymi metodami. Ponadto podczas rozgrywki mamy regularnie wysyłać bohaterów na przygody, podczas których odkryją oni sekrety zaginionych cywilizacji i powrócą do domu z magicznymi artefaktami.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej