Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2014, 10:33

autor: Orbech

State of Decay – zapowiedziano dodatek Lifeline

Studio Undead Labs oznajmiło na swojej stronie internetowej, że pracuje nad drugim rozszerzeniem do State of Decay o nazwie Lifeline. Dodatek wciąż jest na wczesnym etapie testów, ale deweloperzy zdradzili kilka informacji na jego temat.

Studio Undead Labs pracuje nad drugim dodatkiem do State of Decay, który nazwano Lifeline. - State of Decay – zapowiedziano dodatek Lifeline - wiadomość - 2014-02-12
Studio Undead Labs pracuje nad drugim dodatkiem do State of Decay, który nazwano Lifeline.

State of Decay, czyli survivalowa gra akcji osadzona w otwartym świecie opanowanym przez krwiożercze zombie, otrzyma nowy pakiet dodatkowej zawartości. Studio Undead Labs zapowiedziało na swojej oficjalnej stronie internetowej, że trwają prace nad drugim rozszerzeniem do gry. Dodatek będzie nazywał się Lifeline i, jak napisali deweloperzy, zaoferuje „nowy sposób grania”, a także wprowadzi do gry nową mapę. Więcej szczegółów na razie nie znamy. Jak ogłosili deweloperzy, dodatek wciąż jest we wczesnej fazie wewnętrznych testów i nie ma wyznaczonej daty premiery, ale na pewno pojawi się w tym samym czasie na komputerach osobistych i Xboksie 360.

Warto przypomnieć, że State of Decay otrzymało już jedno rozszerzenie. Dodatek nosi nazwę Breakdown. Pojawił się 29 listopada 2013 roku w cyfrowej dystrybucji w wersji na PC i Xboksa 360. DLC dodało między innymi niekończący się tryb przetrwania, zwiększony poziom trudności, nowe osiągnięcia i ekwipunek.

State of Decay to produkcja firmy Undead Labs, która miała swoją premierę 5 czerwca 2013 roku na konsoli Xbox 360 i 5 listopada na PC. Jak na debiutancką produkcję studia, gra sprzedaje się wyśmienicie. W październiku poinformowaliśmy, że nabywców znalazło łącznie ponad milion egzemplarzy tytułu na Xboksa 360 i w ramach usługi wczesnego dostępu na PC.

Głównym założeniem gry jest przetrwanie i odbudowanie społeczeństwa w świecie opanowanym przez żywe trupy. Rozgrywka oferuje bardzo dużą swobodę działania i otwarty świat do zwiedzania.

Obecnie studio pracuje nad Class4 – czyli grą MMO osadzoną w świecie State of Decay. Założenia projektu są takie same. Gracze otrzymają ogromny sandboksowy świat, w którym panować będą spragnione ludzkiej krwi zombie.