Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2013, 10:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Obduction - twórcom Myst udało się zebrać ponad 1,3 mln dolarów na nową przygodówkę

Kickstarter gry Obduction, przygodówki tworzonej przez studio Cyan, dobiegł końca. Twórcom udało się pozyskać ponad 1,3 mln dolarów.

Twórcom gry Obduction udało się zebrać 1,3 mln dolarów na produkcję. - Obduction - twórcom Myst udało się zebrać ponad 1,3 mln dolarów na nową przygodówkę - wiadomość - 2013-11-17
Twórcom gry Obduction udało się zebrać 1,3 mln dolarów na produkcję.
Kickstarter gry Obduction:
  • Twórcy potrzebowali przynajmniej 1,1 mln dolarów, a otrzymali ponad 1,3 mln dolarów
  • Cały czas można wspierać deweloperów, kupując grę w przedsprzedaży na jej oficjalnej stronie
  • Produkcja zadebiutuje najprawdopodobniej w 2015 roku

Kickstarter gry Obduction zakończył się sukcesem. Kilka dni temu informowaliśmy, że twórcom ze studia Cyan udało się zebrać wymaganą kwotę minimalną w wysokości 1,1 mln dolarów. Koniec końców zbiórka pieniędzy przyniosła deweloperowi ponad 1,3 mln dolarów.

Swoje pieniądze zaoferowało 22195 osób. Wpłat można było dokonywać już od jednego dolara, jednak dostęp do pełnej wersji gry, otrzymają gracze, którzy wpłacili przynajmniej 25 dolarów. Jeżeli nie załapaliście się na Kickstartera, a chcielibyście wspomóc twórców, to nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ tytuł ciagle można kupić na jego oficjalnej stronie.

Dostępnych jest kilka opcji. Za 25 dolarów otrzyma się grę po premierze, a także wysokiej jakości szkic koncepcyjny, instrukcję (wszystko w wersji cyfrowej) oraz dostęp do forum. Kolejne warianty dodają między innymi ścieżkę dźwiękową, koszulkę czy też plakat podpisany przez twórców. Przy okazji deweloper przygotował krótki filmik na zakończenie Kickstartera, który obejrzycie poniżej.

Obduction ma być grą przygodową za którą odpowiada studio Cyan, autorzy Myst. Gracz wcieli się w człowieka, który przez przypadek dostał się do innego świata. Naszym zadaniem będzie pomóc bohaterowi odkryć tajemnicze miejsce, a także wydostać się z niego. Produkcja wykorzysta technologię Unreal Engine 4 i ukaże się na komputerach osobistych.