Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2013, 09:26

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Obduction ufundowany – nowa przygodówka twórców Myst coraz bardziej realna

Kilkadziesiąt godzin przed końcem akcji na Kickstarterze udało się ufundować Obduction, czyli nową grę przygodową ojców cyklu Myst. Wciąż istnieje szansa, że twórcom uda się zgromadzić dodatkową sumę, potrzebną na implementację wsparcia dla okularów Oculus Rift VR.

Obduction zabierze nas do niezwykłych i tajemniczych miejsc

Obduction w skrócie
  1. Gra przygodowa studia Cyan (cykl Myst)
  2. Projekt ufundowano na Kickstarterze
  3. Platformy docelowe: komputery z systemami Windows i OSX
  4. Premiera: 2015 rok

Wszystkich czule wspominających serię Myst na pewno ucieszy wiadomość, że studiu Cyan udało się zebrać wymaganą sumę 1,1 miliona dolarów na potrzeby przygodówki Obduction. Nie jest to spektakularny sukces, ponieważ do tej pory fani ofiarowali za pośrednictwm Kickstartera łącznie 1,15 miliona dolarów, a akcja zakończy się w najbliższą sobotę. Mimo to twórcom należą się gratulacje i życzenia owocnej pracy. Jeśli chcecie zobaczyć, jak ludzie z Cyan świętują to wydarzenie, obejrzycie poniższe nagranie:

Jak zawsze w takich momentach warto wspomnieć o celach dodatkowych, a te w przypadku Obduction są całkiem ciekawe. Po przekroczeniu progu 1,3 miliona dolarów gra otrzyma wsparcie dla okularów Oculus Rift VR. Choć czasu jest niewiele, sympatyków wirtualnej rzeczywistości nie brakuje, zatem można mieć nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch dni (a konkretnie 53 godzin) uda się do zgromadzonej dotąd kwoty dopisać 150 tysięcy dolarów. Kolejny, nieco bardziej odległy cel, obejmuje dodatkowy świat do zwiedzenia – na jego zrealizowanie Cyan potrzebuje kolejne 400 tysięcy dolarów.

Obduction klimatem nawiązywać ma do gier z cyklu Myst (który swoją drogą, kończy w tym roku 20 lat). Główny bohater zostanie w tajemniczy sposób przeniesiony do innego wymiaru, a odpowiedzi na swoje pytania pozna poprzez dogłębną eksplorację nieznanego otoczenia. Świat będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby – a będzie co podziwiać, ponieważ za oprawę wizualną odpowiadać ma technologia Unreal Engine 4. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Obduction zadebiutuje w 2015 roku na komputerach PC (Windows) i Mac.

  1. Oficjalna strona gry Obduction
  2. Obduction na Kickstarterze
  3. Strona internetowa studia Cyan