Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2011, 12:00

autor: Sarge

Arcania: Fall of Setarrif dostępna na Steam

Wczoraj miała miejsce premiera produkcji Arcania: Fall of Setarrif, będącej samodzielnym dodatkiem do gry Arcania: Gothic 4. Tytuł jest dostępny w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam.

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam zadebiutowała Arcania: Fall of Setarrif. Jest to samodzielny dodatek do gry Arcania: Gothic 4 autorstwa studia Spellbound Entertainment.

Tytuł pojawił się w usłudze firmy Valve dzień wcześniej niż zapowiadano przed miesiącem. Kosztuje tam 14,99 euro, czyli ok. 66 złotych. Na razie nie ma planów wydania pudełkowej wersji, więc w tej chwili jest to jedyny sposób na ponowne zanurzenie się w świat serii Gothic.

Arcania: Fall of Setarrif dostępna na Steam - ilustracja #1

Przed ewentualnym zakupem warto zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi, które w przypadku rekomendowanej specyfikacji są całkiem wygórowane. Jest to o tyle zaskakujące, że czwarta część serii nie potrzebowała tak nowoczesnego peceta, a tym razem mamy przecież do czynienia z samodzielnym dodatkiem, a nie zupełnie nową odsłoną. Więcej informacji na temat najnowszej gry przeczytacie w naszej zapowiedzi.

Zdaniem twórców, Arcania: Fall of Setarrif zapewni od czterech do ośmiu godzin rozgrywki i usprawni elementy, na które narzekali posiadacze Arcania: Gothic 4. Dodatek pojawił się w angielskiej wersji językowej wyłącznie na pecetach – w przeciwieństwie do „czwórki”, która zadebiutowała również na Xboksie 360.

W rozszerzeniu przenosimy się do miasta Setariff, opanowanego przez groźnego demona. Ponieważ osada dąży do upadku, a jej mieszkańcy są w poważnym niebezpieczeństwie, próbę uratowania tego co pozostało podejmuje król Rhobar III. Niezwykle istotne zadanie zleca bohaterowi kontrolowanemu przez gracza. W czasie zabawy wcielamy się także w inne postaci, mające do opowiedzenia własne historie, które przeżywamy w grywalnej formie.