Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2011, 09:22

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Premiera gry Arcania: Fall of Setarrif w przyszłym miesiącu

Po licznych komplikacjach związanych z problemami JoWooD Entertainment, gra Arcania: Fall of Setarrif ostatecznie doczeka się oficjalnego debiutu. Dodatek do czwartej części Gothica znalazł nowego wydawcę i otrzymał dokładną datę premiery.

Firma Nordic Games ogłosiła, że zajmie się wydaniem gry Arcania: Fall of Setarrif. Ujawniła też datę jej premiery. Do niedawna nie było pewne, czy produkcja studia Spellbound Entertainment w ogóle się ukaże.

Samodzielny dodatek do gry Arcania: Gothic 4 trafi do oferty popularnych serwisów dystrybucji cyfrowej 25 października w cenie 14,99 euro, czyli ok. 66 złotych. Obecnie nie jest do końca pewne, czy tytuł zadebiutuje także w pudełkowej wersji.

Premiera gry Arcania: Fall of Setarrif w przyszłym miesiącu - ilustracja #1

Dzisiejsza informacja z pewnością ucieszy fanów serii Gothic. W marcu bieżącego roku poinformowano bowiem, że premiera dodatku jest zagrożona. Problemy pojawiły się, gdy dotychczasowy wydawca cyklu (firma JoWooD Entertainment) stał na skraju bankructwa, by ostatecznie ogłosić upadłość. Na szczęście spółka została przejęta przez szwedzki holding Nordic Games, który zajmie się publikacją najbardziej popularnych marek od JoWooD.

Arcania: Fall of Setarrif będzie pierwszym tytułem wydanym przez Nordic Games. Twórcy zapowiadają od czterech do ośmiu godzin rozgrywki i dopracowanie elementów, na które narzekali posiadacze czwartej części Gothica. Za miesiąc sami będziemy mogli przekonać się o efekcie ich starań.