Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2011, 09:17

autor: Hed

Dodatki do Battlefield 3 pojawią się najpierw na PlayStation 3

Dodatki do gry Battlefield 3 będą pojawiały się w pierwszej kolejności na PlayStation 3. Stanie się tak na mocy umowy dotyczącej czasowej ekskluzywności, jaką podpisały ze sobą firmy Sony i Electronic Arts. Posiadacze PlayStation 3 otrzymają DLC z tygodniowym wyprzedzeniem przed użytkownikami Xboksa 360 i komputerów osobistych.

Firma Sony ogłosiła, że dodatki do gry Battlefield 3 będą pojawiały się w pierwszej kolejności na PlayStation 3. Umowa dotycząca czasowej ekskluzywności, podpisana z Electronic Arts, ma obowiązywać w przypadku każdego dużego pakietu, jaki wyda studio EA DICE. Posiadacze platformy Sony otrzymają je tydzień przed użytkownikami pecetów i Xboksa 360.

Informacja o umowie została podana na oficjalnym blogu PlayStation przez Tommy’ego Rydlinga z EA DICE. Trudno powiedzieć jak wiele dodatków Battlefield 3 otrzyma, ale twórcy gry kilkukrotnie o nich wspominali. Pierwsze DLC, które pojawi się „ekskluzywnie” na PlayStation 3, to Back to Karkand, czyli zestaw map z drugiej odsłony serii (przerobionych pod kątem nowej gry).

Sama umowa przypomina analogiczne relacje, jakie mają miejsce pomiędzy Microsoftem i Activision. Dodatki do gier z serii Call of Duty zawsze pojawiają się z wyprzedzeniem na Xbox LIVE. Jak widać, rywalizacja między Battlefield 3 a Modern Warfare 3 będzie jeszcze bardziej zacięta.

Battlefield 3 trafi do sprzedaży 28 października w wersji na pecety i konsole. W przyszłym tygodniu rozpocznie się otwarta beta produkcji, w którą zagrają posiadacze wszystkich docelowych platform. Więcej informacji na temat testów znajdziecie poniżej.

  1. Wymagania sprzętowe wersji PC i termin rozpoczęcia otwartych betatestów gry Battlefield 3
  2. Battlefield 3 - graliśmy w 64-osobowy Podbój na PC!
  3. Tryb kooperacji w Battlefield 3