Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2011, 14:01

autor: Jiker

Wieści ze świata (L.A. Noire, Hitman 5, PortalCraft) 9/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o mapie przestępstw dawnego Los Angeles, długości głównego wątku Shadows of the Damned, a także modyfikacji o nazwie PortalCraft. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o mapie przestępstw dawnego Los Angeles, długości głównego wątku Shadows of the Damned, a także modyfikacji o nazwie PortalCraft. Zapraszamy do lektury.

L.A. Noire

W 1947 roku w Los Angeles miało miejsce wiele tajemniczych zbrodni, z których część stała się bazą dla przypadków z przygodowej gry akcji L.A. Noire (premiera na X360 i PS3 20 maja). Na tej mapie Miasta Aniołów – sporządzonej przez Rockstar Games we współpracy z L.A. Times – możecie sprawdzić najbardziej intrygujące wydarzenia kryminalne tamtego okresu. Jednocześnie światło dzienne ujrzało pierwsze z ośmiu opowiadań inspirowanych historią Cole’a Phelpsa. Jest nim What's in a Name Jonathana Santlofera.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Hitman 5, PortalCraft) 9/05/11 - ilustracja #1

Shadows of the Damned

Japoński producent Suda 51 ujawnił, że ukończenie głównego wątku gry akcji Shadows of the Damned zajmie przeciętnemu graczowi około 10 godzin. Przypominamy, że jest to mroczna gra akcji, nad którą pieczę sprawuje Shinji Mikami (autor serii Resident Evil) oraz Goichi Suda (Killer 7, No More Heroes). Wcielimy się w niej w demonicznego zabójcę Garcię Hotspura, którego celem będzie uratowanie ukochanej z rąk demonów i bestii.

Hitman 5

Duński deweloper IO Interactive oznajmił na Twitterze, że w tym tygodniu opublikowane zostaną informacje, które przypadną do gustu wszystkim miłośnikom firmy. Podejrzewa się, że może tu chodzić o oficjalną zapowiedź piątej odsłony przygód Agenta 47, czyli kultowego Hitmana.

Minecraft/Portal

Miłośnik Minecrafta i Portala postanowił wyrazić swoją miłość do obu tych marek. Dokonał tego tworząc specjalną modyfikację do niezależnego dzieła Markusa Perssona. W modzie zawarł zagadki, Portal Guna i szereg innych ciekawostek znanych z Portal. Więcej na poniższym filmie:

Apple

W najnowszym rankingu BrandZ Top100 miejsce na szczycie podium objęła firma Apple, której udało się wyprzedzić dotychczasowego lidera, koncern Google. Marka spod znaku nadgryzionego jabłka warta jest 153 miliardy dolarów (od pierwszego notowania, w 2006 roku, wartość Apple wzrosła o 859%). Microsoft uplasował się na pozycji piątej, Nintendo na 79, a Sony na 85. Przy ocenie firm zwracano uwagę na wycenę aktywów, percepcję klientów, szacunkowe przychody, a także potencjał wzrostu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Renegade Ops

Dynasty Warriors: Gundam 3

The Sims 3: Pokolenia

Dawn of Fantasy

Panzer Corps

Mahjong Cub3D

Hollywood Files: Deadly Intrigues

Gabrielle's Ghostly Groove: Monster Mix

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Sid Meier's Civilization V - Dania

Sid Meier's Civilization V - Explorers Map Pack

Duke Nukem Forever - Shrinkage

Brink - Get SMART: HUD (PL)

Iron Grip: The Marauders - trailer #2

Rage - The Shrouded

Dragon Age II - Rozgrywka #3 - Walka (PL)

Gramy w Dynasty Warriors 7 Gramy!

Przegląd tygodnia - Przyszłość RPG video magazyn

Madden NFL 12 - trailer #1

MicroVolts - Zombie Mode

Cars 2: The Video Game - trailer #1

Dwarfs - zwiastun na premierę

Brink - Get SMART: Klasy (PL)

Brink - Get SMART: Rozgrywka (PL)

From Dust - kulisy produkcji - artyzm (PL)

Władca Pierścieni: Wojna na Północy - kulisy produkcji - Gundabad (PL)

Dungeon Twister - trailer #1

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - żywy świat

Aion - Empyrean Calling