Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 maja 2011, 14:00

autor: Redakcja GRYOnline.pl

GRY-OnLine S.A. dołącza do grupy NFI Empik Media & Fashion S.A.

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 9 maja 2011 grupa EMF poprzez swoją spółkę zależną Empik Sp. z o.o. nabyła pakiet kontrolny 51% akcji spółki GRY-OnLine S.A.

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 9 maja 2011 NFI Empik Media & Fashion S.A. (EMF) poprzez swoją spółkę zależną Empik Sp. z o.o. nabyła od Akcjonariuszy Spółki pakiet kontrolny 51% akcji spółki GRY-OnLine S.A. Pod oficjalną informacją znajdziecie także komentarz redakcji.

Oficjalny komunikat

Dlaczego Grupa EMF kupiła GRY-OnLine S.A.?

Przejęcie GRY-OnLine S.A. wpisuje się w strategię rozwoju Grupy EMF w kanale internetowym, w tym kontynuację budowy na polskim rynku szerokiej oferty treści cyfrowych związanych z kulturą i rozrywką. W lutym 2011 roku EMF nabył pakiet kontrolny - 61,49% akcji notowanej na rynku akcji NewConnect w Warszawie spółki e-Muzyka S.A., największego gracza w dystrybucji muzyki cyfrowej na polskim rynku. Z kolei w kwietniu 2010 roku EMF, poprzez spółkę zależną Empik, na mocy umowy joint-venture, nabył 51% udziałów w spółce Virtualo - wiodącego gracza na rynku e-booków i audiobooków. Przejęcie spółki GRY-OnLine S.A. jest kolejnym, po inwestycji w Virtualo i e-Muzykę, etapem realizacji ww. strategii.

Co zawarta transakcja oznacza dla GRY-OnLine?

Obecność w Grupie EMF to dla nas okazja do wykorzystania szeregu synergii:

 • realizacji wspólnych, nowych przedsięwzięć w świecie elektronicznej rozrywki;
 • stworzenia nowych kanałów promocji i dystrybucji dla przygotowywanych przez GRY-OnLine S.A. produktów i usług, które przy okazji będą stanowić atrakcyjną wartość dodaną dla gier oferowanych np. w salonach Empiku;
 • wykorzystanie wiedzy i doświadczenia Grupy EMF do zwiększenia efektywności działalności e-commerce realizowanej na prowadzonych przez GRY-OnLine S.A. serwisach internetowych;
 • wykorzystania wieloletniego know-how GRY-OnLine S.A. przy planowaniu i realizacji w Internecie celów i zadań innych spółek wchodzących w skład Grupy EMF.
GRY-OnLine S.A. dołącza do grupy NFI Empik Media & Fashion S.A. - ilustracja #1

Czym jest Grupa EMF?

Grupa Empik Media & Fashion (Grupa EMF) - notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest wiodącym wielokanałowym dystrybutorem produktów lifestyle’owych. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz NFI Empik Media & Fashion S.A. jako spółka holdingowa. Model biznesowy Grupy EMF opiera się na działalności czterech segmentów:

 • Grupa Empik (m.in. książki, prasa, multimedia, artykuły art & pap oraz bilety na imprezy kulturalne);
 • Grupa Smyk (zabawki i artykuły dziecięce);
 • Szkoły Językowe;
 • Moda i Uroda (marki modowe i kosmetyczne).

Grupa rozwija model biznesowy w oparciu o własne marki i koncepty handlowe oraz marki franczyzowe i licencjonowane. Spółki należące do Grupy EMF od wielu lat z sukcesem budują swoją silną pozycję na rynku, posiadają wysoko wykwalifikowaną kadrę zarządzającą, rozbudowaną sieć sprzedaży detalicznej oraz liczną i stabilną bazę klientów. Grupa realizuje także ambitną strategię szybkiego rozwoju kanału sprzedaży internetowej. EMF działa na rynku polskim, rosyjskim, ukraińskim, czeskim, słowackim, niemieckim, rumuńskim i tureckim.

Czym jest GRY-OnLine S.A.?

Spółka Gry-OnLine S.A. działa w sektorze nowych technologii od 2000 roku. Głównym przedmiotem działalności Spółki są:

 • produkcja i dystrybucja zawartości informacyjnej na temat gier do klientów indywidualnych i instytucjonalnych;
 • budowanie i prowadzenie własnych i zleconych internetowych serwisów informacyjnych i społecznościowych;
 • sprzedaż powierzchni reklamowej na prowadzonych przez Spółkę serwisach internetowych.

Najważniejszym serwisem prowadzonym przez Spółkę jest gry-online.pl - niekwestionowany lider wśród polskich mediów związanych z rynkiem gier komputerowych i video (ponad 3 miliony unikalnych użytkowników miesięcznie).

Komentarz redakcji Serwisu Informacyjnego

Chcemy wyraźnie podkreślić, że wraz z dołączeniem do grupy EMF nie zmienia się skład redakcji, zespołu przygotowującego treść ani zarządu. Gry-online.pl pozostaje niezależnym serwisem, a posiadanie wsparcia tak dużej grupy może tylko przyczynić się do jego rozwoju. Aktualnie naszym głównym celem pozostaje przygotowanie całkowicie nowej wersji portalu gry-online.pl. W tym roku świętujemy dziesięciolecie powstania Serwisu Informacyjnego – przez dekadę udało nam się wypracować pozycję lidera wśród stron poświęconym elektronicznej rozrywce oraz zgromadzić wspaniałą społeczność skupioną m.in. wokół naszego forum dyskusyjnego. Na pewno będziemy pielęgnować i rozwijać wszystko co udało nam się do tej pory osiągnąć, a ze wsparciem EMF będzie to jeszcze łatwiejsze.

Reasumując, nasi Czytelnicy nie odczują żadnych zmian – dalej pozostajemy w pełni niezależnym serwisem. Wierzymy, że długofalowe efekty współpracy z podmiotami z grupy EMF na pewno pozwolą nam jeszcze szybciej się rozwijać i tworzyć serwis, który z przyjemnością będziecie odwiedzać.