Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2012, 08:40

autor: Sarge

Polska premiera gier Silent Hill: Downpour oraz Silent Hill HD Collection

Dzisiaj ważny dzień dla fanów survival horrorów. Na polskim rynku debiutują bowiem dwaj przedstawiciele tego gatunku, dodatkowo reprezentujący jedną serię. Mowa o Silent Hill: Downpour oraz Silent Hill HD Collection, czyli zestawie dwóch odświeżonych odsłon cyklu wydawanego przez firmę Konami.

W Polsce oficjalnie debiutuje dzisiaj gra Silent Hill: Downpour. Równocześnie na rynku ukazał się pakiet Silent Hill HD Collection zawierający odświeżone wersje drugiej i trzeciej odsłony serii. Fani survival horrorów mają więc w czym wybierać.

Obie produkcje zostały wydane przez firmę Galapagos w angielskiej wersji językowej na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Silent Hill: Downpour możecie zamawiać m.in. w Sklepie GRY-OnLine, gdzie obie edycje kosztują po 199,90 złotych. Z kolei sugerowana cena Silent Hill HD Collection została ustalona na poziomie 169,90 złotych.

Fani cyklu ze szczególnym zniecierpliwieniem wyczekiwali na Silent Hill: Downpour. Niestety, nowa odsłona serii najwyraźniej nie do końca spełniła oczekiwania. Wskazuje na to średnia ocen przyznanych przez najbardziej popularne serwisy branżowe. Według danych portalu Gamerankings, waha się ona w granicach 63-69%. Lepszymi wynikami może pochwalić się Silent Hill HD Collection, ale nie ma się czemu dziwić – w skład pakietu wchodzą znane i lubiane części Silent Hill.

W tym roku doczekamy się jeszcze przynajmniej jednego przedstawiciela popularnej marki survival horrorów. Na swój debiut czeka bowiem odsłona Silent Hill: Book of Memories na PlayStation Vita, której premiera kilka dni temu została przesunięta na późniejszy termin. Nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale wybrane sklepy internetowe podają 31 maja. Gra wywołuje spore kontrowersje wśród fanów cyklu, mocno zmieniając ogólną konwencję zabawy. Tym razem akcję obserwować będziemy z kamery umieszczonej w rzucie izometrycznym, a całość zostanie wzbogacona o kilka elementów charakterystycznych dla gatunku RPG. Stworzeniem tytułu zajęło się studio WayForward Technologies.

Polska premiera gier Silent Hill: Downpour oraz Silent Hill HD Collection - ilustracja #1
Silent Hill: Downpour

Silent Hill: Downpour to nowa odsłona popularnej serii o Cichym Wzgórzu, w której wcielamy się w kryminalistę Murphy’ego Pendletona. Bohater uwalnia się z policyjnego konwoju, a następnie trafia do pobliskiego miasteczka Silent Hill. Produkcja została stworzona przez czeskie studio Vatra Games, mające za zadanie wprowadzić kilka nowości w skali cyklu.

Silent Hill HD Collection to zestaw składający się z odświeżonej drugiej i trzeciej części serii. Obie pozycje pierwotnie ukazały się na PlayStation 2, choć z czasem trafiły też na inne platformy sprzętowe. W stosunku do pierwowzorów poprawiono oprawę graficzną, podbijając ją do rozdzielczości HD i zwiększając szczegółowość postaci. Dodatkowo na zdobycie czekają Osiągnięcia i Trofea.