Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2012, 12:29

autor: Olek

Silent Hill: Book of Memories zaliczy poślizg

Firmie Konami nie uda się ustrzelić marcowego tripletu z cyklem Silent Hill. Japoński wydawca potwierdził, że premiera gry Silent Hill: Book of Memories została przesunięta na późniejszy termin.

Silent Hill: Book of Memories zaliczy poślizg - ilustracja #1
Silent Hill: Book of Memories
  1. producent: WayForward Technologies
  2. wydawca: Konami
  3. termin premiery: 2012 r.
  4. gatunek: gry akcji (TPP), survival horror
  5. platforma: PlayStation Vita

Na początku roku firma Konami poinformowała o trzech marcowych premierach gier z cyklu Silent Hill. Plan udało się wykonać jedynie częściowo. O ile bowiem Silent Hill: Downpour oraz Silent Hill HD Collection zadebiutowały na amerykańskim rynku zgodnie z harmonogramem – odpowiednio 13 i 20 marca (w Europie oba tytuły ukażą się 29 marca), o tyle przeznaczona na konsolę PlayStation Vita Silent Hill: Book of Memories zaliczy poślizg.

O zmianie terminu premiery nowej gry studia WayForward Technologies jako pierwsi poinformowali sprzedawcy. Sklepy internetowe Amazon i Gamefly umieściły adnotację, że Silent Hill: Book of Memories ukaże się 31 maja. Serwis Ripten skontaktował się z przedstawicielstwem firmy Konami, które potwierdziło opóźnienie, zaznaczając jednocześnie, że oficjalny komunikat w tej sprawie pojawi się niebawem.

Silent Hill: Book of Memories zaliczy poślizg - ilustracja #2

Przypomnijmy, że to już kolejna obsuwa, jaką zaliczy Book of Memories. Początkowo gra zapowiadana była na luty i miała stanowić jeden z tytułów startowych debiutującej na rynku konsoli PlayStation Vita. Później Konami zdecydowało się przesunąć premiery gier z serii Silent Hill na marzec, aby uzyskać efekt synergii. Wygląda jednak na to, że deweloperzy z WayForward Technologies nie dotrzymali kroku marketingowcom i potrzebują nieco więcej czasu, by doszlifować swe dzieło.