Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2011, 07:27

Ukończono prace nad IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników symulatorów. Twórcy najbardziej oczekiwanej tegorocznej gry tego typu, czyli IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover, ogłosili że prace nad nią dobiegły końca.

Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników symulatorów. Twórcy najbardziej oczekiwanej tegorocznej gry tego typu, czyli IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover, ogłosili że prace nad nią dobiegły końca.

Ukończono prace nad IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover - ilustracja #1

Obecnie europejska premiera zapowiadana jest na 31 marca, więc wszystko wskazuje na to, że termin ten zostanie dotrzymany. W naszym kraju grę wyda lokalny oddział Ubisoftu, a jej sugerowana cena detaliczna wyniesie 99,99 złotych, choć tradycyjnie nie będzie problemów z nabyciem jej za mniejszą sumę. W sprzedaży dostępna ma być również Edycja kolekcjonerska, która od standardowej różnić się będzie obecnością drukowanej instrukcji samolotu Spitfire, artbooka będącego jednocześnie podręcznikiem użytkownika oraz repliką mapy używanej w czasach II Wojny Światowej.

Za okazji ukończenia prac nad grą, twórcy przygotowali nowy zwiastun. Trwa on prawie pięć minut i powinien zaostrzyć apetyt każdemu miłośnikowi symulatorów.

Warto też wspomnieć, że Ubisoft wyjaśnił już, jakich zabezpieczeń antypirackich możemy się spodziewać. Przypomnijmy, że wydawca ten w zeszłym roku wprowadził bardzo kontrowersyjny system, który wymagał stałego połączenia z Internetem, nawet gdy graliśmy w tryb dla pojedynczego gracza. Okazuje się, że IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover wykorzysta rozwiązania firmy SolidShield. Pozwolą one na aktywację gry na trzech różnych komputerach/konfiguracjach. Co miesiąc limit odnawiany będzie automatycznie o jedną aktywację, choć nigdy nie przekroczy maksymalnie trzech.

Ukończono prace nad IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover - ilustracja #2

Wszystko to odbywać się ma przez Internet, choć jednocześnie przewidziano opcję ręcznej aktywacji poprzez wprowadzenie specjalnego kodu. Nawet wtedy jednak uzyskamy go tylko z serwera wydawcy, więc jedynym ułatwieniem jest to, że nie musimy zdobywać kodu na tym samym komputerze, na którym mamy zainstalowaną grę. Raz aktywowana instalacja nie będzie już wymagać żadnego połączenia z Internetem. Warto też wspomnieć, że IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover wykorzysta system Steamworks, więc konieczne będzie również posiadanie konta na serwisie Steam.