Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2011, 09:49

autor: Adrian Werner

Assassin's Creed: Brotherhood debiutuje na polskim rynku

Posiadacze konsol od wielu miesięcy bawią się grą Assassin's Creed: Brotherhood. Teraz nadszedł czas, by dołączyli do nich również miłośnicy komputerów, ponieważ na polskim rynku wreszcie zadebiutowała wersja pecetowa.

Posiadacze konsol od wielu miesięcy bawią się grą Assassin's Creed: Brotherhood. Teraz nadszedł czas, by dołączyli do nich również miłośnicy komputerów, ponieważ na polskim rynku wreszcie zadebiutowała wersja pecetowa.

Assassin's Creed: Brotherhood debiutuje na polskim rynku - ilustracja #1

W naszym kraju gra wydana została przez lokalny oddział Ubisoftu w wersji zlokalizowanej kinowo, czyli z polskimi napisami. Jej sugerowaną cenę detaliczną ustalono na poziomie 129,99 złotych, choć bez problemu można ją również nabyć za mniejszą sumę. Warto nadmienić, że polska premiera ma miejsce tego samego dnia co w Stanach Zjednoczonych, natomiast Brytyjczycy poczekać muszą do jutra.

Assassin's Creed: Brotherhood to trzecia odsłona bestsellerowego cyklu firmy Ubisoft. Gra jest bezpośrednią kontynuacją części drugiej i pozwala ponownie wcielić się w Ezio Auditore de Firenze. Tym, co odróżnia ten tytuł od poprzedników jest możliwość pokierowania własną gildią zabójców. Gracze będą rekrutować i szkolić młodych asasynów oraz korzystać z ich pomocy podczas misji. Wszystko to okaże się bardzo przydatne, ponieważ tym razem obarczeni zostaniemy niełatwym zadaniem zakończenia rządów rodu Borgiów w Rzymie. Drugą nowością jest wprowadzenie opcji multiplayer, która oferuje trzy różnorodne tryby zabawy.

Assassin's Creed: Brotherhood debiutuje na polskim rynku - ilustracja #2

Warto dodać, że edycja na PC zawiera rozszerzenia Abstergo Project Update 1.0 i 2.0 oraz The Da Vinci Disappearance. To ostatnie rozbudowuje kampanię o nową misję, a multiplayer wzbogaca o dodatkowe postacie, tryby rozgrywki i jedną mapę. Umieszczenie tych wszystkich atrakcji za darmo w wersji pecetowej ma zapewne wynagrodzić miłośnikom komputerów wielomiesięczne oczekiwania na premierę. Zainteresowanym dowiedzeniem się więcej na temat Brotherhood polecamy przeczytanie recenzji edycji pecetowej.

Ponadto, w przeciwieństwie do premierowego wydania Assassin’s Creed II, w Brotherhood nie znajdziemy budzącego wiele kontrowersji systemu antypirackiego Ubisoftu. Gra nie będzie wymagać więc stałego połączenia z Internetem. Zamiast tego konieczne jest tylko jednorazowe zalogowanie się i potwierdzenie autentyczności posiadanego egzemplarza, a dalsza zabawa w kampanii dla jednego gracza odbędzie się bez konieczności podpinania do sieci. Jest to zdecydowanie dobra nowina, ponieważ poprzedni system był tak problematyczny, że głośne narzekania graczy wymusiły w końcu na wydawcy jego złagodzenie.