Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Combat Mission: Shock Force – NATO (PC)

Combat Mission: Shock Force – NATO PC

Trzeci dodatek do gry strategicznej czasu rzeczywistego, który wprowadza do zabawy jednostki kontyngentu wojsk NATO. Twórcy rozszerzenia skupili się na opracowaniu nowych oddziałów, poprawieniu rozgrywki i przygotowaniu kampanii oraz scenariuszy (umiejscowionych w Syrii).

To jest dodatek do gry Combat Mission: Shock Force.

Strategiczne | RTS | współczesne konflikty

PC Windows
Okładka Combat Mission: Shock Force – NATO (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21października2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Combat Mission: Shock Force – NATO to trzeci dodatek do cieszącej się sporą popularnością strategii wojennej współczesnego pola walki. Rozszerzenie wzbogaca grę o jednostki międzynarodowego kontyngentu wojsk Paktu Północnoatlantyckiego, w skład którego wchodzą oddziały armii niemieckiej, holenderskiej i kanadyjskiej.

W odróżnieniu od dwóch wcześniej wydanych dodatków do Combat Mission: Shock Force, czyli Marines (2008) i British Forces (2009), NATO nie wnosi znaczących modyfikacji silnika graficznego CMx2. Tym razem producent (firma Battlefront.com) skoncentrował się przede wszystkim na wprowadzeniu większej liczby nowych jednostek wraz z ich wiernie odwzorowanym wyposażeniem.

Każda z armii wchodzących w skład międzynarodowego kontyngentu NATO wysłanego w obszar działań wojennych w Syrii, gdzie umiejscowiono akcję gry, zaopatrzona została w spory arsenałem broni i pojazdów. Na wyposażeniu wojsk niemieckich znalazły się m.in. karabiny G22, G36 i MG4, czołgi Leopard 2A4 i 2A6, haubice samobieżne PzH 2000 oraz helikoptery Bölkow Bo 105. Holenderscy żołnierze wyekwipowani zostali na przykład w karabiny snajperskie AWSMF, granaty odłamkowe NR 17, pociski samonaprowadzające Gil, pojazdy Fennek RECCE i MRAT a także śmigłowce Apache i samoloty myśliwskie F-16. Z kolei oddziały kanadyjskie zaopatrzono w karabiny C3A1, C7A2 i C9 LMG, czołgi Leopard C2, transportery LAV I BISON, helikoptery CH 146 Griffon, myśliwce CF 188 (F-18) i inne. Zmodyfikowane zostało także uzbrojenie syryjskiej strony konfliktu.

Dbałość o detale w wyglądzie i parametrach technicznych wyposażenia bojowego pozostała mocną stroną CM:SF. Podobnie jak w poprzednich dodatkach, twórcy rozszerzenia zadbali też o nowe nagrania mowy (komendy, okrzyki itp.) oraz efekty dźwiękowe.

Rozgrywka w Combat Mission: Shock Force – NATO nie odbiega od standardów, wytyczonych przez podstawową wersję gry. Przede wszystkim zachowano doskonale sprawdzający się system WEGO, który łączy czas rzeczywisty z wymuszona pauzą, służącą do wydawania rozkazów. Pozostawiono również „relatywne dostrzeganie”, ograniczające zasięg widzenia jednostek na polu walki.

W rozszerzeniu NATO gracze sami mogą zdecydować czy chcą dowodzić siłami mieszanymi, złożonymi z wojsk różnych państw, czy też oddziałami armii wybranego kraju. Do wyboru są nie tylko jednostki narodowości wprowadzonych w dodatku, ale także występujących w podstawowej wersji gry oraz pozostałych dodatkach (o ile zostały one zainstalowane).

Combat Mission: Shock Force – NATO zawiera zestaw kilkunastu gotowych scenariuszy oraz trzy nowe kampanie. Twórcy rozszerzenia zadbali także funkcjonalny edytor, pozwalający generować własne misje.

Uwaga: dodatek NATO wymaga pełnej wersji gry Combat Mission: Shock Force.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 3.2 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Combat Mission: Shock Force – NATO

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Combat Mission: Shock Force – NATO

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Trzeci dodatek do Combat Mission: Shock Force w produkcji
Trzeci dodatek do Combat Mission: Shock Force w produkcji

wiadomość17 maja 2010

Firma Battlefront.com zapowiedziała kolejne rozszerzenie do cenionej przez graczy serii strategii wojennych współczesnego pola walki. Combat Mission: Shock Force – NATO wprowadzi do boju jednostki trzech państw Paktu Północnoatlantyckiego: Niemiec, Holandii i Kanady. Dodatek wzbogaci także wyposażenie militarne syryjskiej strony konfliktu przedstawionego w grze.

Nadchodzi Combat Mission Afghanistan
Nadchodzi Combat Mission Afghanistan

wiadomość5 lutego 2010

Battlefront.com - niszowy wydawca gier wojennych ujawnił najnowszą produkcję ze znanej serii gier taktycznych. Tym razem przyjdzie nam toczyć boje podczas radzieckiej interwencji w Afganistanie.

Drugi dodatek do Combat Mission: Shock Force w drodze
Drugi dodatek do Combat Mission: Shock Force w drodze

wiadomość26 listopada 2008

Szykuje się niezła gratka dla fanów wojennych gier strategicznych, ponieważ Battlefront.com przedstawił trochę szczegółów na temat drugiego dodatku do Combat Mission: Shock Force. Po Marines pora na British Forces.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 czerwca 2008)

wiadomość10 czerwca 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Atari ćwiczy nasze umysły, Ready at Dawn żegna się z PSP, konkursowe zmagania w Warhawku i Combat Mission, demo Quake Wars, nowości na XBLA, oraz najnowsze uaktualnienie do Burnout Paradise. Życzymy przyjemnej lektury.

Zapowiedziano pierwszy dodatek do Combat Mission: Shock Force
Zapowiedziano pierwszy dodatek do Combat Mission: Shock Force

wiadomość28 maja 2008

Battlefront.com będący producentem gier strategicznych z serii Combat Mission poinformował, że w przygotowaniu znajduje się pierwszy z kilku planowanych dodatków do gry Combat Mission: Shock Force. Nosi on nazwę Marines.