Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka District Wars (PC)
OkładkaDistrict Wars (PC)

District Wars PC

Dynamiczna gra akcji z widokiem TPP, opowiadająca o wojnach gangów. Jako ostatni członek gangu Skorpionów wyruszamy wymierzyć zemstę i zlikwidować morderców naszych kolegów.

Akcji | TPP | gangsterskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

District Wars Premiera PC

4lutego2009

pudełko PL

15września2009

producent: Destan Entertainment wydawca: Akella wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

District Wars to gra akcji wyprodukowana przez polskiego dewelopera Destan Entertainment, będącego częścią krakowskiej firmy Teyon. Ten deweloper znany jest już z kilku produkcji (np. sieciowej strzelanki BURN, czy Battle Rage), wydanych na kilka popularnych platform. Tym razem twórcy postanowili uraczyć nas własną wersją tytułu bazującego na pomyśle kojarzącym się mocno z serią GTA.

W District Wars wcielamy się w niejakiego Tyrusa Jonesa (zwanego też T.J.), młodzieńca zamieszkującego fikcyjne miasto New Valley i udzielającego się aktywnie w jednym z lokalnych gangów (Skorpiony). Nasz protagonista pomimo niezbyt społecznie akceptowanych zainteresowań (gang) może wyszedłby na prostą i stał się porządnym obywatelem, pozostawiając za sobą młodzieńcze wybryki. Niestety los (czyli właściwie scenarzyści gry) nie okazał się dla niego tak łaskawy. Spokojne bytowanie (o ile można tak nazwać działanie w grupie przestępczej) naszego bohatera zakłócił bowiem nagły atak wrogiego gangu, który wybił wszystkich znajomych Tyrusa. Jako ostatniemu żywemu członkowi Skorpionów, nie pozostało mu już nic innego jak zemsta. I tym właśnie zajmujemy się w tym produkcie.

Sama gra swą mechaniką przypomina mniej więcej wspomniane już GTA. Otrzymujemy miasto, które możemy swobodnie eksplorować. Na tyle, na ile pozwolą nam przedstawiciele wrogich gangów, z którymi niejednokrotnie mamy do czynienia. Możemy spotkać około trzydzieści rodzajów przeciwników i postaci, a wśród nich: handlarzy narkotykami, skorumpowanych policjantów oraz starych znajomych głównego bohatera. Naszym zadaniem jest oczywiście odnalezienie kryjówki sprawców i wyeliminowanie ich.

Na miasto składa się kilka stref. Przeważnie poruszamy się po zwykłych ulicach – są też i inne miejsca, jak np. więzienie czy podziemia metra. Prócz zwykłych i łatwo dostępnych lokacji, możemy odkryć także mnóstwo sekretów.

Tytuł wykorzystuje silnik Waterfall i jak sama nazwa wskazuje (wodospad) oferuje mnóstwo wodotrysków, czyli rozmaitych efektów specjalnych. Chociaż grafika nie jest najmocniejszą stroną tego produktu to prezentuje się całkiem porządnie. Prócz trybu dla pojedynczego gracza producenci zaimplementowali tryb rozgrywki sieciowej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 3,5 / 10 na podstawie 298 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.1 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

District Wars cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe District Wars: 18+

District Wars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista