Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 marca 2009, 13:25

Powstanie film na bazie Dante’s Inferno

Tak, szykuje się kolejny kinowy film na bazie gry. Czy staracie się zapamiętać wszystkie niedawno ogłoszone tytuły? Nawet jeśli nie, to i tak do tej pokaźnej już grupki projektów dochodzi właśnie następny – Dante’s Inferno The Movie!

Tak, szykuje się kolejny kinowy film na bazie gry. Czy staracie się zapamiętać wszystkie niedawno ogłoszone tytuły? Nawet jeśli nie, to i tak do tej pokaźnej już grupki projektów dochodzi właśnie następny – Dante’s Inferno The Movie!

Electronic Arts jest koncernem, który uwielbia wykorzystywać swoje marki do cna. Gry z charakterystycznym okrągłym logo wychodzą na wszystkie możliwe platformy do grania, a nawet ostatnio ogłoszone zupełnie nowe tytuły od razu mają zaplanowane kolejne części (trylogia goni trylogię). No ale jeśli gry są dobre, to chyba nie ma co narzekać? Jednym z nowych tytułów od EA było ujawnione światu jakiś czas temu Dante’s Inferno (To jak? Będzie kolejna trylogia?), które już się dorobiło pewnej premiery filmowego odpowiednika.

Jak się dowiedział serwis Variety, Universal Studios właśnie zleciło Danowi Harrisowi napisanie scenariusza do filmu opartego na grze delikatnie bazującej na Boskiej Komedii Dantego Alighieri. Harris jest twórcą scenariuszy m.in. do Powrotu Supermana i X-Men 2, a Universal zdobyło prawa do zekranizowania Inferno jesienią zeszłego roku – kiedy gra nie miała jeszcze tytułu i nikt poza twórcami o niej nie wiedział. To się nazywa szybkie działanie.

Ale żeby nie było, że jesteśmy stronniczy – wiele innych gier od zupełnie innych wydawców również będzie miało swoje filmy. Oto lista nadchodzących ekranizacji (z pominięciem dokonań Uwe Bolla):

  1. Bioshock (Take Two/Universal, 2010)
  2. Mass Effect (EA/Universal)
  3. Stranglehold (Midway/MGM)
  4. Gears of War (Epic/?)
  5. Lost Planet (Capcom/Warner Bros, 2010)
  6. The Sims (EA/Fox)
  7. Army of Two (EA/Universal)
  8. …oraz być może Second Life (Linden Labs/?)

A znając życie, to pewnie nie koniec. Liczmy zatem na porządne produkcje.

Powstanie film na bazie Dante’s Inferno - ilustracja #1

Ach, rozmarzyłem się…

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej