Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2009, 07:59

autor: Jiker

Prace nad filmem Stranglehold rozpoczęte

Stranglehold autorstwa Midway Games, powstałe jako kontynuacja kultowego Hard Boiled w reżyserii Johna Woo, okazało się bardzo dynamiczną i przyjemną strzelaniną. Krwawy i pełen śmiertelnych pojedynków produkt ma szansę trafić tam, gdzie triumfy święcił jego prequel, a więc na ekrany kin. W chwili obecnej nad filmem prowadzone są wstępne prace.

Gra Stranglehold autorstwa Midway Games, powstała jako kontynuacja kultowego Hard Boiled w reżyserii Johna Woo, okazała się bardzo dynamiczną i przyjemną strzelaniną. Krwawy i pełen śmiertelnych pojedynków produkt ma szansę trafić tam, gdzie triumfy święcił jego prequel, a więc na ekrany kin. W chwili obecnej nad filmem prowadzone są wstępne prace.

Prace nad filmem Stranglehold rozpoczęte - ilustracja #1

Polegają one oczywiście na pisaniu scenariusza, czym zajęli się panowie Jeremy Passmore (m.in. Red Dawn, Special) oraz Andre Fabrizio. Interesujące jest to, że aktualnie pracują oni również nad realizacją nowej wersji Zaginionego w akcji, w którego pierwotnej wersji pierwsze skrzypce zagrał nie kto inny jak Chuck Norris. Oba filmy powstaną zapewne przy współudziale wytwórni MGM.

Czy w filmie zagra Chow Yun-Fat, odtwórca głównej roli w Hard Boiled, odwzorowany bardzo dokładnie również w Stranglehold? Aktor ma w chwili obecnej blisko 55 lat (w chwili realizacji filmu Johna Woo miał niespełna 40) i należy szczerze przyznać, że może to być pewną przeszkodą w obsadzeniu owej pierwszoplanowanej roli. Trudno jednak wyobrazić sobie, by zastąpił go inny artysta. Mamy nadzieję, że kwestia ta zostanie już niedługo wyjaśniona. O ile oczywiście prace nad obrazem będą postępować bez większych przeszkód.

Przypominamy, że w Stranglehold wcielamy się w postać detektywa o pseudonimie Tequila. Główny bohater zaprowadza w grze porządek w zalewanych kolejnymi falami przestępczości miastach (dalekowschodni Hong Kong i amerykańskie Chicago), ratując przy okazji swoją byłą dziewczynę oraz jej córkę. Kobiety porwane zostały przez bezwzględnych gangsterów, z którymi walczymy przez siedem poziomów.