Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2009, 13:30

autor: Jiker

Company of Heroes: Tales of Valor w złocie i z datą premiery

Company of Heroes: Tales of Valor (w Polsce znany jako Chwała Bohaterom) jest drugim, samodzielnym dodatkiem do ciepło przyjętej wojennej strategii czasu rzeczywistego Company of Heroes: Kompania Braci, wydanej w 2006 roku przez koncern THQ. Najnowsze dzieło studia Relic Entertainment osiągnęło właśnie fazę złota i trafiło do tłoczni. Dzięki temu mogliśmy poznać oficjalną datę jego debiutu.

Company of Heroes: Tales of Valor (w Polsce znany jako Chwała Bohaterom) jest drugim, samodzielnym dodatkiem do ciepło przyjętej wojennej strategii czasu rzeczywistego Company of Heroes: Kompania Braci, wydanej w 2006 roku przez koncern THQ. Najnowsze dzieło studia Relic Entertainment osiągnęło właśnie fazę złota i trafiło do tłoczni. Dzięki temu mogliśmy poznać oficjalną datę jego światowego debiutu.

Company of Heroes: Tales of Valor w złocie i z datą premiery - ilustracja #1

Okazuje się, że produkcja rozminie się delikatnie z planowanym terminem debiutu, którym miał być pierwszy kwartał bieżącego roku, i trafi ostatecznie na półki sklepowe 9 kwietnia. W chwili obecnej nie jesteśmy do końca pewni, jak przedstawia się kwestia polskiego debiutu gry. Na łamach strony oficjalnego dystrybutora gry, firmy CD Projekt, możemy jedynie znaleźć adnotację, że dodatek znajdzie się w sprzedaży jeszcze w dniu premiery światowej. Jego cena ustalona została na poziomie 89,90 złotych.

Rozszerzenie Chwała Bohaterom zostało po raz pierwszy ujawnione pod koniec sierpnia ubiegłego roku przez jedną z amerykańskich sieci handlowych. Niedługo potem wszelkie spekulacje zostały zweryfikowane poprzez publikację oficjalnej zapowiedzi dodatku. Zaledwie kilka dni później otrzymaliśmy możliwość zapoznania się z dodatkowymi informacjami na jego temat.

Company of Heroes: Tales of Valor w złocie i z datą premiery - ilustracja #2

Dowiedzieliśmy się wówczas, że Chwała Bohaterom zaoferuje nam trzy zróżnicowane kampanie, podzielone na dziewięć misji. W każdej z nich przejmiemy kontrolę nad małymi oddziałami żołnierzy, tytułowymi bohaterami. W jednej z kampanii wcielimy się w Niemca, tzw. Asa Tygrysów, będącego dowódcą małego, czteroosobowego oddziału czołgistów. Zmagania będziemy prowadzić z wnętrza czołgu, słynnego Tygrysa, będąc tylko od czasu do czasu wspieranym przez grupę żołnierzy piechoty.

Sama rozgrywka w każdej z kampanii przypominać będzie bardziej uproszczoną taktyczną produkcję RPG, aniżeli RTS-a, choć miłośnicy tego drugiego gatunku nie powinni narzekać, ponieważ w dalszym ciągu przewaga elementów strategicznych będzie przytłaczająca. W grze zawarty zostanie również system direct fire, dzięki któremu kontrola załogi będzie łatwiejsza i bardziej intuicyjna. Ponadto twórcy oddadzą do użytku graczy nowe tryby multiplayerowe (m.in. Invasion dla czterech osób), mapy oraz jednostki.

Na koniec chcielibyśmy jedynie przypomnieć, że drugi dodatek do Company of Heroes: Kompania BraciKompania Braci: Na linii frontu – został wydany na przełomie września i października 2007 roku i zdobył sporo uznania wśród fanów wersji podstawowej. Warto przy tym zauważyć, że na kolejne rozszerzenie marki CoH musieliśmy czekać aż półtora roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Company of Heroes: Chwała Bohaterom

Company of Heroes: Chwała Bohaterom