Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2013, 09:17

Project Reality - premiera wersji 1.0 jednego z najlepszych modów w historii

Modyfikacja Project Reality do Battlefield 2 doczekała się wreszcie wersji 1.0. Dotarcie do tego etapu zajęło twórcom osiem długich lat, ale efekt końcowy zachwyci każdego fana taktycznych strzelanek.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery wersji 1.0 Project Reality, czyli jednego z najlepszych modów w historii, który przeobraża Battlefield 2 w wyśmienitą taktyczną strzelankę. Plik instalacyjny waży ponad 4 GB, co dobrze ilustruje skalę tej produkcji. Instalator wymaga wpisania hasła, które można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

  1. Project Reality – pobierz moda
  2. Project Reality – oficjalna strona modyfikacji

Project Reality rozwijane jest od ośmiu lat. Regularne aktualizacje w połączeniu z wysoką jakością moda sprawiają, że wciąż cieszy się on dużą popularnością i nigdy nie ma problemów ze znalezieniem chętnych do zabawy. Wszystko to składa się na modyfikację, dla której warto kupić Battlefield 2, nawet jeśli nigdy nie zagracie w podstawową wersję tej gry.

Project Reality - premiera wersji 1.0 jednego z najlepszych modów w historii - ilustracja #1

Project Reality zyskał sympatię społeczności dzięki położeniu nacisku na realizm oraz wymuszanie współpracy między członkami drużyny. Próby odtworzenia scen z filmowej serii Rambo najczęściej kończą się błyskawicznym zgonem postaci, a administratorzy szybko pozbywają się takich graczy z serwerów. Sprawia to, że w moda bawią się wyłącznie osoby, które chcą i potrafią grać zespołowo. Komunikację z towarzyszami broni ułatwia integracja z usługą Mumble.

Przez długie lata produkcji Project Reality dorobił się bogatej zawartości. Modyfikacja oferuje ponad 40 map i 6 trybów rozgrywki. Dodatkowym urozmaiceniem jest system Advance and Secure v4, który pozwala w trybie AAS losowo wybrać jeden z wielu wariantów linii frontu. Dzięki temu nie ma mowy o nudzie nawet po rozegraniu wielu rund na tej samej mapie. Autorzy umożliwiają wcielenie się w żołnierza należącego do jednej z siedemnastu stron konfliktu, wśród których znajdziemy zarówno regularne wojska, w tym armie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Kanady, Rosji, Izraela, Chin i MEC (państwa arabskie), organizacje paramilitarne oraz grupy takie jak iraccy powstańcy, Talibowie czy Hamas. Wirtualne bitwy uatrakcyjnia obecność na mapach pojazdów. Mod oferuje ponad 30 rodzajów maszyn, quadów i cywilnych samochodów, aż po helikoptery i samoloty.

Warto dodać, że pomimo premiery wersji 1.0 autorzy nie zamierzają zaprzestać prac nad dalszym rozwijaniem projektu. W planach są nowe frakcje, w tym Wojsko Polskie oraz minimody ukazujące II wojnę światową i bitwę o Falklandy.