Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2015, 14:17

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Project Reality - mod do Battlefielda 2 wkrótce stanie się samodzielną, darmową grą

Twórcy modyfikacji Project Reality do gry Battlefield 2 ujawnili, że wraz z premierą wersji 1.3 mod stanie się samodzielną produkcją, niewymagającą do działania strzelanki studia DICE. Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi.

W sierpniu 2013 roku ukazała się wersja 1.0 modyfikacji Project Reality do gry Battlefield 2. Twórcy cały czas jednak rozwijają projekt, który wkrótce stanie się samodzielną, darmową produkcją. Poinformowano o tym na oficjalnym forum tytułu, gdzie stwierdzono, że wraz z premierą wersji 1.3 modyfikacja nie będzie już potrzebować do działania strzelanki studia DICE. Niestety nie zdradzono daty premiery aktualizacji, wyjawiono jedynie, że ukaże się ona „kiedy będzie gotowa”.

Project Reality w skrócie:
  • Modyfikacja gry Battlefield 2
  • Rozgrywka nastawiona jest na realizm
  • Wraz z wersją 1.3 tytuł stanie się samodzielną produkcją

Sytuacja związana jest po prostu z ułatwieniem fanom życia. Przede wszystkim Battlefielda 2 nie da się już kupić ani na Originie, ani w sklepie Steam. Dodatkowo samo korzystanie z moda jest dość pogmatwane. Najpierw trzeba bowiem zaktualizować „podstawkę” we właściwym porządku, następnie zainstalować Project Reality, które musi otrzymać kilka patchów (również w odpowiedniej kolejności). Udostępnienie jednego pliku oszczędzi więc zachodu wielu zainteresowanym.

Na koniec warto wspomnieć, że twórcy modyfikacji wkrótce (26 maja) wystartują w serwisie Kickstarter ze zbiórką pieniędzy na grę Squad, której krótki zwiastun obejrzycie poniżej. Będzie to wieloosobowa strzelanka FPP, o której więcej przeczytacie na jej oficjalnej stronie.

Project Reality to popularna modyfikacja Battlefielda 2, która rozwijana jest od około dziesięciu lat. Zabawa w produkcji jest wymagająca, w związku z postawieniem na realistyczną rozgrywkę. Mod pozwala na rozgrywkę w kilku różnych trybach na ponad czterdziestu mapach. Projekt pobierzecie z tego miejsca, pamiętajcie jednak, że obecnie cały czas wymagane jest posiadanie Battlefielda 2.