Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2015, 10:49

FIFA 16 nie ukaże się na 3DS, PlayStation Vita i Wii U

Firma Electronic Arts poinformowała, że FIFA 16 nie zawita na konsole przenośne 3DS i PlayStation Vita. Gra ominie także Nintendo Wii U.

FIFA 16 nie zawita na konsole przenośne. - FIFA 16 nie ukaże się ma 3DS, PlayStation Vita i Wii U - wiadomość - 2015-05-31
FIFA 16 nie zawita na konsole przenośne.

Mamy złe wieści dla graczy korzystających z konsol przenośnych Nintendo 3DS i Sony PlayStation Vita. Firma Electronic Arts poinformowała właśnie, że gra FIFA 16 nie zawita na te platformy. Jest to o tyle rozczarowujące, że w zeszłym roku posiadacze tych sprzętów otrzymali własne wersje. Autorzy tłumaczą to ograniczonymi mocami przerobowymi zespołu i uważają, że wysiłek, jaki potrzebny byłby w opracowanie tych edycji lepiej spożytkować na inne cele. Twórcy podkreślają także, że biorą pod uwagę również przewidywania odnośnie tego, na czym fani marki będą bawili się za dwa-trzy lata. Najprawdopodobniej wzrośnie znacznie platform mobilnych na rynku, a przy ich ciągle zwiększającej się mocy możliwe będzie zbliżenie do siebie wersji na smartfony/tablety i platformy domowe.

Wydawca potwierdził także, że nie ma planów wypuszczenia tegorocznej odsłony serii na konsolę Nintendo Wii U. W tym przypadku nie jest to jednak żadnym zaskoczeniem, gdyż cykl porzucił tę platformę już w zeszłym roku i nikt nie spodziewał się, aby w tej kwestii cokolwiek miało ulec zmianie.

Tym samym FIFA 16 trafi tylko na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3. Premiera zaplanowana została na 24 września tego roku.

Na razie informacje na temat gry są dosyć skromne. Wiemy, że będzie to pierwsza odsłona cyklu, w której otrzymamy możliwość zagrania drużynami kobiecymi. Udostępnionych zostanie dwanaście żeńskich reprezentacji narodowych: Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Anglii, Francji, Niemiec, Włoch, Szwecji, Meksyku, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Pokierujemy nimi w trybach szybkiego meczu, turnieju jednoosobowego oraz meczu towarzyskiego w sieci. Nie będzie można zmierzyć się z zespołami męskimi.

Nasza wiedza na temat FIFA 16 wkrótce ulegnie znaczącemu zwiększeniu, gdyż gra zostanie ujawniona na tegorocznych targach E3.

  1. FIFA – oficjalna strona internetowa serii