Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2015, 12:01

autor: Góral

Dota 2 - pula nagród The International 2015 przekroczyła 10 mln $

Na początku sierpnia odbędzie się turniej The International 2015 w grę Dota 2. Pula zawodów przekroczyła już 10 mln dolarów dzięki sprzedaży wirtualnego kompendium. Kwotę tę udało się uzbierać w ciągu 30 dni, czyli aż o 20 dni szybciej niż w 2014 roku.

Pula turnieju The International przekroczyła 10 milionów dolarów. - Dota 2 - pula nagród turnieju The International 2015 przekroczyła 10 mln dolarów - wiadomość - 2015-05-31
Pula turnieju The International przekroczyła 10 milionów dolarów.

Na początku maja Valve rozpoczęło sprzedaż kompendium, czyli wirtualnej księgi z informacjami dotyczącymi turnieju The International w grze MOBA Dota 2. Część środków (25%) ze sprzedaży przedmiotu przeznaczana jest na zwiększenie puli zawodów. Dzięki temu w zeszłym roku walka toczyła się o 10 930 814 milionów dolarów. Tym razem próg 10 milionów dolarów przekroczono po 30 dniach, czyli 20 dni szybciej niż poprzednio. Valve od początku zakładało, że być może uda się pozyskać łącznie 15 mln dolarów i cel ten wydaje się coraz bardziej realny. Przypominam, że część pieniędzy, 1,6 miliona dolarów, do puli turnieju wykłada sam organizator wydarzenia. Oznacza to, że blisko 8,5 miliona zebrano do tej pory od graczy, a do końca akcji jeszcze daleka droga. Poniżej prezentujemy wykres porównujący zeszłoroczną i tegoroczną sprzedaż kompendium.

The International w skrócie:
  • Zawody e-sportowe w grę Dota 2
  • Pula nagród przekracza już 10 mln dolarów i ciągle rośnie
  • Turniej odbędzie się w dniach 3 – 8 sierpnia

Warto pamiętać, że sprzedaż przedmiotu nie tylko zwiększa pulę turnieju The International, ale także wpływa na odblokowywanie rozmaitych nagród. Do tej pory odkryto już sporą część z nich, ale na swoją kolej czeka chociażby ekskluzywny pakiet muzyki, nowe efekty pogodowe czy też komiks. Turniej The International odbędzie się w tym roku w dniach 3 – 8 sierpnia.

Na koniec przypominam jeszcze, że w 2014 roku zawody wygrała ekipa Newbee, zgarniając dla siebie największą nagrodę w historii e-sporu, wynoszącą ponad pięć milionów dolarów. Turniej przyciągnął przed ekrany komputerów ponad 20 milionów osób.