Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2015, 10:47

autor: Góral

Her Story - niecodzienna przygodówka rozeszła się w 100 tys. kopii

Policyjna przygodówka Her Story autorstwa Sama Barlowa (scenarzysty Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories) sprzedała się w ciągu pierwszego miesiąca obecności na rynku w nakładzie przekraczającym 100 tys. egzemplarzy.

W Her Story pierwsze skrzypce grają materiały wideo z przesłuchań pewnej kobiety. - Her Story - niecodzienna przygodówka sprzedała się w 100 tys. egzemplarzy - wiadomość - 2015-08-11
W Her Story pierwsze skrzypce grają materiały wideo z przesłuchań pewnej kobiety.

Her Story, jedna z głośniejszych gier niezależnych bieżącego roku, odniosła sukces komercyjny. Sam Barlow, twórca produkcji, wyjawił na Twitterze, że projekt w ciągu pierwszego miesiąca obecności na rynku rozszedł się w nakładzie przekraczającym 100 tys. egzemplarzy. Jak na tytuł, którego właściwie jedyną formą reklamy jest poczta pantoflowa i recenzje w mediach, to z pewnością bardzo dobry rezultat. Należy też bowiem pamiętać, że Her Story ciężko uznać za pełnoprawną grę – to bardziej interaktywna opowieść, o której szerzej opowiedział Kacper na poniższym nagraniu. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to tytuł kupicie w sklepie Steam za 5,99 euro (około 25 zł) lub trochę taniej (4,99 euro – 21 zł) w App Store.

Her Story w skrócie:
  • Gatunek: przygodówka / interaktywna opowieść
  • Deweloper: Sam Barlow
  • Platformy sprzętowe: PC i iOS
  • Data premiery: 24 czerwca 2015 roku
  • Inne: gra w ciągu miesiąca sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy

Podczas zabawy w Her Story wcielamy się w detektywa badającego tajemniczą sprawę sprzed lat. Do dyspozycji mamy jednak tylko stare nagrania z przesłuchań niejakiej Hannah, które dodatkowo nie są poukładane chronologicznie. Wykorzystując komputer (ten prawdziwy i ten wirtualny, bowiem w produkcji też siedzimy przez PC-tem) i wpisując różne słowa, odnajdujemy interesujące nas fragmenty materiałów i sami układamy wszystkie elementy w jedną całość.

Za ten niecodzienny projekt odpowiada Sam Barlow, którego kojarzyć powinni przede wszystkim fani serii survival horrorów Silent Hill. Jest to bowiem główny projektant i scenarzysta Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories.