Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchiOSXONEPS4
Okładka Telling Lies (PC)

Telling Lies

Duchowy następca przygodówki Her Story, stworzonej przez Sama Barlowa w 2015 roku. Telling Lies to thriller psychologiczny, w którym zagłębiamy się w życie czworga nieznajomych bohaterów, poprzez odtwarzanie nagrań w znalezionym przez nas laptopie należącym do służb wywiadu.

Przygodowe | detektywistyczne | indie | eksperymentalne/artystyczne | full motion video

Okładka Telling Lies (PC)

data premiery gry:

23sie2019

PC iOS

28kwi2020

XONE PS4 Switch

Telling Lies to kolejna w dorobku Sama Barlowa gra nastawiona na nieliniowe poznawanie fabuły. Twórca Her Story i Silent Hill: Shattered Memories tym razem daje nam możliwość ujrzenia skrawka życia czwórki bohaterów.

Fabuła

W Telling Lies zasiadamy przed tajemniczym laptopem zawierającym dostęp do tajnej bazy wywiadu. Okazuje się, że znajdują się w nim nagrania czwórki niepowiązanych w żaden sposób osób. Jednak tylko pozornie, gdyż zagłębienie się w historię każdego z nich stanowi klucz do poznania pewnego incydentu, w który wszyscy są zamieszani.

Aby znaleźć odpowiedzi na dręczące nas pytania, przeszukujemy bazę danych i poprzez wprowadzenie odpowiednich słów kluczowych, dostajemy dostęp do prywatnych nagrań z życia owej czwórki bohaterów. Naszym zadaniem jest poskładać to wszystko w spójną całość i zrozumieć ich koneksje.

Mechanika

Interfejs gry naśladuje pulpit laptopa, z którego mamy dostęp do różnych aplikacji – ustawień komputera czy kosza i pasjansa, ale przede wszystkim wspomnianych wyżej nagrań. Rozgrywka w Telling Lies polega na odtwarzaniu wideo ukazujących sceny z życia prywatnego bohaterów. Tak jak w Her Story, dostęp do kolejnych materiałów otrzymujemy poprzez wpisanie w pole wyszukiwarki odpowiedniego słowa kluczowego, które w jakiś sposób powiązane jest ze sprawą bądź jednym z bohaterów. Dzięki temu zabiegowi rozgrywka jest nieliniowa, ponieważ od naszego zmysłu i wyczucia zależy, kiedy i w jakiej kolejności obejrzymy fragmenty nagrania zawierające wartościowe informacje. Zdobyte w ten sposób poszlaki musimy samodzielnie złożyć w spójną historię.

Oglądamy materiały zazwyczaj nagrywane przy użyciu laptopa bądź telefonu. Przez to cały czas mamy wrażenie jakby bohaterowie mówili bezpośrednio do nas, co daje wrażenie znajomości z nimi. Prędzej czy później odkrywamy dostęp do fragmentów na tyle prywatnych i nieprzeznaczonych dla obcego oka, że tym bardziej wrażenie to zostanie pogłębione – lub może budzić dyskomfort.

Kwestie techniczne

Aktorów wcielających się w postacie z gry kojarzyć możemy z wielkiego ekranu. Logan Marshall-Green grał w filmie Prometeusz, Alexandra Shipp w X-Man: Apokalipsa, Kerry Bishé w serialu Halt and Catch Fire`s zaś Angela Sarafyan znana jest z serialu HBO Westworld.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Telling Lies

Klasyfikacja PEGI Telling Lies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Telling Lies

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Recenzje Telling Lies - wciągająca historia od twórcy Her Story
Recenzje Telling Lies - wciągająca historia od twórcy Her Story

wiadomość22 sierpnia 2019

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Telling Lies, czyli nietypowej przygodówki FMV od Sama Barlowa. Bardzo przychylnie odnoszą się one do najnowszego dzieła twórcy Her Story oraz Silent Hill: Shattered Memories.

Poznaliśmy datę premiery Telling Lies - przygodówki twórcy Her Story
Poznaliśmy datę premiery Telling Lies - przygodówki twórcy Her Story

wiadomość17 sierpnia 2019

W sieci ukazał się krótki zwiastun informujący o dacie premiery Telling Lies na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych. W nową produkcję twórcy Her Story zagramy już w przyszłym tygodniu.

Pierwszy zwiastun Telling Lies – nowej przygodówki twórcy Her Story
Pierwszy zwiastun Telling Lies – nowej przygodówki twórcy Her Story

wiadomość28 marca 2019

Firma Annapurna Interactive pokazała w sieci pierwszy zwiastun gry Telling Lies – nowego dzieła Sama Barlowa, czyli twórcy dość oryginalnej i ciepło przyjętej przygodówki Her Story.

Polityczny thriller Telling Lies nowym projektem autora Her Story
Polityczny thriller Telling Lies nowym projektem autora Her Story

wiadomość15 lipca 2017

Sam Barlow, czyli deweloper znany z Her Story, ujawnił, że jego następnym projektem będzie utrzymana w klimacie politycznego thrillera przygodówka FMV Telling Lies. Autor dysponuje tym razem znacznie większym budżetem (dzięki wsparciu firmy wydawniczej Annapurna) i ma nadzieję zaangażować w produkcję znanych aktorów.

Powstaje Her Story 2 - kontynuacja niezależnego hitu Sama Barlowa
Powstaje Her Story 2 - kontynuacja niezależnego hitu Sama Barlowa

wiadomość25 stycznia 2016

Sam Barlow, twórca popularnej gry Her Story, ujawnił, że pracuje nad Her Story 2. Niestety nie podzielił się zbyt wieloma konkretami, informując jedynie, że produkcja nie będzie powiązana fabularnie z jedynką, ale za to ponownie zostaną wykorzystane nagrania z udziałem żywych aktorów.

PC
iOS
XONE
PS4
Switch