Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONESwitch
Okładka The Complex (PC)

The Complex

Gra przygodowa zrealizowana przy użyciu techniki FMV, utrzymana w konwencji thrillera science fiction. W The Complex śledzimy losy dr Amy Tenant, specjalistki od nanotechnologii, która po ataku biologicznym na Londyn zostaje uwięziona w tytułowym kompleksie.

Przygodowe | science fiction | thriller | full motion video

Okładka The Complex (PC)

data premiery gry:

31mar2020

PC PS4 XONE Switch

The Complex jest grą przygodową utrzymaną w konwencji thrillera science fiction i zrealizowaną przy użyciu technologii FMV. Produkcja stanowi owoc współpracy trzech firm: Wales Interactive, Good Gate Media oraz Little Jade Productions. Na uwagę zasługuje fakt, że ta pierwsza brała udział w tworzeniu pokrewnych gatunkowo pozycji, czyli The Bunker oraz ciepło przyjętego Late Shift.

Fabuła

Główną bohaterką gry The Complex jest doktor Amy Tenant, czyli słynna specjalistka od technologii nanokomórkowej. Kiedy Londyn pada ofiarą ataku z użyciem broni biologicznej, protagonistka i jej przyjaciel zostają uwięzieni w tytułowym kompleksie laboratoryjnym. To, jak potoczą się ich dalsze losy (w tym między innymi to, czy Amy uda się rozwikłać tajemnicę skrywaną w tym miejscu), zależy od naszych poczynań. Dokonywane przez nas wybory (często niejednoznaczne moralnie) prowadzą do jednego z ośmiu zakończeń.

Mechanika

The Complex jest swego rodzaju interaktywnym filmem, zatem rozgrywka polega na oglądaniu kolejnych sekwencji filmowych i podejmowaniu decyzji rzutujących na dalszy przebieg opowieści. W ten sposób nie tylko stopniowo budujemy mniej lub bardziej przyjazne relacje Amy z innymi postaciami pojawiającymi się na ekranie, lecz również jej własną osobowość. Nasze poczynania na bieżąco wpływają na takie cechy protagonistki, jak otwartość, sumienność, bezpośredniość, życzliwość oraz emocjonalność.

Po każdym ukończeniu zabawy możemy sprawdzić zdobyty przez nas „Wynik osobowości”, a także obejrzeć analizę swoich działań. Jako że przedstawiona historia ma wiele rozgałęzień, tytuł cechuje się wysokim replayability; do kolejnych podejść zachęca również czekająca na odblokowanie funkcja pomijania konkretnych scen.

Kwestie techniczne

The Complex nie posiada oprawy graficznej, a elementy interfejsu są nakładane na sceny z udziałem prawdziwych aktorów. Historia opowiedziana w grze jest dziełem Lynn Renee Maxcy, czyli jednej ze scenarzystek serialu Opowieść podręcznej. Na stołku reżyserskim zasiadł natomiast Paul Raschid, z kolei wśród aktorów i aktorek pojawiających się na ekranie znajdziemy Michelle Mylett, Kate Dickie oraz Ala Weavera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 46,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI The Complex

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Complex

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 / AMD A6 2.4 Ghz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB Radeon R9 M295X lub lepsza, 11 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 / AMD A6 2.4 Ghz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5750 lub lepsza, 11 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
PS4
XONE
Switch