Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Erica (PS4)

Erica PS4

Interaktywny film w konwencji mrocznego thrillera, przeznaczony na konsolę PlayStation 4 i mobilną aplikację PlayLink. Podczas zabawy poznajemy losy tytułowej Eriki, kobiety, której wspomnienia są kluczowe dla złapania wyjątkowo groźnego mordercy.

Przygodowe | thriller | full motion video | aplikacja PlayLink | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Erica (PS4)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

19sierpnia2019

19sierpnia2019

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Erica to gra na konsolę PS4 stworzona przez brytyjskie studio Flavourworks. Tytuł wydany przez firmę Sony Interactive Entertainment korzysta z inicjatywy PlayLink. Polega ona na wykorzystywaniu do zabawy urządzeń mobilnych (smartfon lub tablet), które po pobraniu odpowiedniej aplikacji zastępują kontroler.

Fabuła

Gra opowiada o tytułowej bohaterce – kobiecie, która miała straszne dzieciństwo, a wydarzenia sprzed lat trapią ją do tej pory. Pewnego dnia odzywa się do niej stary przyjaciel rodziny, który uważa, że jej wspomnienia mogą być kluczem do złapania mordercy. Nie wszystko jest jednak proste, gdyż wkrótce odzywa się do niej także sam zabójca, starający się wyjaśnić zaistniałą sytuację. Erica staje przed trudnym zadaniem, gdyż nie wie, komu może zaufać.

Mechanika

Erica to gra przygodowa skupiająca się właściwie tylko na opowiadaniu nieliniowej historii. Rozgrywka jest ograniczona do niezbędnego minimum i polega na wykonywaniu prostych czynności, np. otarciu łzy z twarzy głównej bohaterki, poprzez przesuniecie palcem po ekranie urządzenia, przewracaniu kartek książki czy wyborze jednej z opcji dialogowych. Co ważne, podejmowane przez nas czynności i decyzje mają wpływ na dalszy przebieg fabuły. Jest to więc interaktywna opowieść w stylu np. przygodówek tworzonych przez firmę Telltale Games.

Kwestie techniczne

Gra nie posiada generowanej przez konsolę grafiki. Zamiast niej na ekranie oglądamy filmowe sceny nagrane z udziałem prawdziwych aktorów. Deweloperzy wykorzystali specjalną technikę, dzięki której podczas rozgrywki nie ma praktycznie żadnych przerw. Oznacza to, że po dokonaniu ważnego wyboru nagle nie pojawia się ekran ładowania czy niepasująca scena. Efekty naszych działań są naturalne i natychmiastowe, więc podczas rozgrywki mamy wrażenie oglądania filmu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Erica

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS Plus w lipcu: Rise of the Tomb Raider i NBA 2K20
PS Plus w lipcu: Rise of the Tomb Raider i NBA 2K20

wiadomość29 czerwca 2020

Poznaliśmy zawartość jubileuszowego wydania PS Plus. W lipcu do subskrybentów usługi powędrują trzy tytuły - NBA 2K20, Rise of the Tomb Raider i Erica.

Erica - powstaje mroczna przygodówka tworzona z myślą o PlayLink
Erica - powstaje mroczna przygodówka tworzona z myślą o PlayLink

wiadomość30 października 2017

Kolejną gra przeznaczoną dla konsoli PlayStation 4 i inicjatywy PlayLink będzie Erica - mroczna przygodówka od studia Flavourworks, w której poznamy losy tytułowej kobiety.