Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCiOS
Okładka Erica (iOS)
OkładkaErica (iOS)

Erica

Interaktywny film w konwencji mrocznego thrillera, przeznaczony na konsolę PlayStation 4 i mobilną aplikację PlayLink. Podczas zabawy poznajemy losy tytułowej Eriki, kobiety, której wspomnienia są kluczowe dla złapania wyjątkowo groźnego mordercy.

Przygodowe | thriller | full motion video | aplikacja PlayLink | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Erica Premiera

19sie2019

PS4

14sty2021

iOS

25maj2021

PC

Erica to gra stworzona przez brytyjskie studio Flavourworks. Tytuł wydany przez firmę Sony Interactive Entertainment korzysta z inicjatywy PlayLink. Polega ona na wykorzystywaniu do zabawy urządzeń mobilnych (smartfon lub tablet), które po pobraniu odpowiedniej aplikacji zastępują kontroler.

Fabuła

Gra opowiada o tytułowej bohaterce – kobiecie, która miała straszne dzieciństwo, a wydarzenia sprzed lat trapią ją do tej pory. Pewnego dnia odzywa się do niej stary przyjaciel rodziny, który uważa, że jej wspomnienia mogą być kluczem do złapania mordercy. Nie wszystko jest jednak proste, gdyż wkrótce odzywa się do niej także sam zabójca, starający się wyjaśnić zaistniałą sytuację. Erica staje przed trudnym zadaniem, gdyż nie wie, komu może zaufać.

Mechanika

Erica to gra przygodowa skupiająca się właściwie tylko na opowiadaniu nieliniowej historii. Rozgrywka jest ograniczona do niezbędnego minimum i polega na wykonywaniu prostych czynności, np. otarciu łzy z twarzy głównej bohaterki, poprzez przesuniecie palcem po ekranie urządzenia, przewracaniu kartek książki czy wyborze jednej z opcji dialogowych. Co ważne, podejmowane przez nas czynności i decyzje mają wpływ na dalszy przebieg fabuły. Jest to więc interaktywna opowieść w stylu np. przygodówek tworzonych przez firmę Telltale Games.

Kwestie techniczne

Gra nie posiada generowanej przez konsolę grafiki. Zamiast niej na ekranie oglądamy filmowe sceny nagrane z udziałem prawdziwych aktorów. Deweloperzy wykorzystali specjalną technikę, dzięki której podczas rozgrywki nie ma praktycznie żadnych przerw. Oznacza to, że po dokonaniu ważnego wyboru nagle nie pojawia się ekran ładowania czy niepasująca scena. Efekty naszych działań są naturalne i natychmiastowe, więc podczas rozgrywki mamy wrażenie oglądania filmu.

Ostatnia modyfikacja 17 maja 2021

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 1,3 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Erica

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Erica Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 390 lub lepsza
  • 37 GB HDD
  • Windows 10
PS4
iOS
PC