Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4SwitchiOSXONE
Okładka Late Shift (PC)
OkładkaLate Shift (PC)

Late Shift

Gra przygodowa, zrealizowana w formie interaktywnego thrillera FMV, za której stworzeniem stoi szwajcarski zespół CtrlMovie – reżyserii podjął się Tobias Weber, z kolei scenariusz jest dziełem Michaela Roberta Johnsona.

Przygodowe | thriller | full motion video

Late Shift Premiera

9mar2016

iOS

18kwi2017

PC PS4 XONE

26kwi2018

Switch

Late Shift to wydana na platformie PC, XONE itd. gra przygodowa w formie interaktywnego thrillera FMV (Full-Motion Video). Produkcja szwajcarskiego studia CtrlMovie zadebiutowała wiosną 2016 roku na urządzeniach mobilnych, zaś rok później we współpracy z firmą Wales Interactive została przeniesiona na komputery PC oraz konsole.

Fabuła

Za warstwę fabularną Late Shift odpowiada Michael Robert Johnson, mający na koncie scenariusze do takich filmowych hitów, jak Sherlock Holmes (2009) oraz Pompeje (2014). W trakcie gry śledzimy losy młodego studenta matematyki imieniem Matt, który dorabia jako parkingowy. W trakcie jednej z nocnych zmian nasz protagonista jest świadkiem kradzieży samochodu, po czym zostaje wplątany w obrabowanie londyńskiego domu aukcyjnego z cennej chińskiej porcelany. Aby uniknąć kary ze strony wpływowej chińskiej rodziny, bohater musi za wszelką cenę udowodnić swą niewinność.

Mechanika

Jak przystało na grę w formie filmu interaktywnego, w Late Shift zabawa sprowadza się głównie do oglądania kolejnych sekwencji fabularnych i podejmowania w odpowiednich momentach decyzji, mających wpływ na dalszy rozwój opowieści. W toku całej historii na gracza czeka ok. 180 takich decyzji, choć w trakcie jednej rozgrywki jest ich ok. 50. Ukończenie całej gry, na którą składa się 15 kolejno odblokowywanych rozdziałów, w zależności od wyborów gracza nie powinno zająć więcej niż 40-60 minut. Na szczęście jednak autorzy przygotowali siedem różnych zakończeń, co w połączeniu z wciągającą fabułą i stosunkowo krótkim gameplayem zachęca gracza do przynajmniej kilkukrotnego przejścia gry.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, XONE itd. gra Late Shift oferuje typową dla współczesnych filmów interaktywnych oprawę, na którą składa się ok. 4 godzin materiału filmowego w standardzie Full HD, wyreżyserowanego przez Tobiasa Webera. Całość została dobrze zmontowana, a przejścia między kolejnymi scenami – pomimo konieczności dokonywania wyborów fabularnych – odbywają się w sposób płynny, sprawiając wrażenie oglądania prawdziwego filmu. W przeciwieństwie do tego, z czego mieliśmy do czynienia w podobnych tytułach, przygotowany przez Michaela Roberta Johnsona scenariusz potrafi wciągnąć i jest na tyle nieprzewidywalny, że może usatysfakcjonować nawet wybrednego kinomana. Większych zastrzeżeń nie można mieć także do gry aktorskiej. Choć w rolach głównych wystąpili tu nieznani szerzej aktorzy, tacy jak Joe Sowerbutts, Haruka Abe oraz Richard Durden, każdy z nich ma pojęcie o swoim fachu, a na swoim koncie kilka mniejszych lub większych ról filmowych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Late Shift

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Late Shift Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 260/Radeon HD 5750 lub lepsza
 • 7500 MB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Quad Core 2.3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 7500 MB HDD
 • Windows 8.1 64-bit
PC
PS4
XONE
iOS
Switch