Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEPCSwitchPSVPS4
Okładka Night Trap - 25th Anniversary Edition (PSV)
OkładkaNight Trap - 25th Anniversary Edition (PSV)

Night Trap - 25th Anniversary Edition

Zremasterowana edycja gry Night Trap z 1992 roku, opracowana przez studio Screaming Villains. Podobnie jak oryginał, produkcja robi użytek z technologii full motion video, wykorzystującej interaktywne, aktorskie materiały wideo.

Przygodowe | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | wampiry | full motion video | lata 90.

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Night Trap - 25th Anniversary Edition Premiera

anulowana

XONE

15sie2017

PC PS4

24sie2018

Switch

5mar2019

PSV

Gry podobne do Night Trap - 25th Anniversary Edition

Danganronpa 2: Goodbye Despair

Steins;Gate Elite

Root Letter

Night Trap - 25th Anniversary Edition na Switch, PC itd. to zremasterowana reedycja gry Night Trap, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli Sega CD w 1992 roku. Za produkcję oryginału odpowiadało studio Digital Pictures, które funkcjonowało w latach 1991-1995. Deweloper specjalizował się w grach korzystających z popularnej wówczas technologii full motion video, polegającej na wykorzystaniu interaktywnych aktorskich materiałów wideo. Za przygotowanie remastera odpowiada firma Screaming Villains. Twórcy wyczyścili w sumie dziewięćdziesiąt minut oryginalnego materiału filmowego oraz przygotowali nową wersję interfejsu, przystosowaną do współpracy z rozdzielczością full HD.

Night Trap zajmuje poczesne miejsce w historii branży elektronicznej rozrywki ze względu na rolę, jaką odegrało w procesie utworzenia pierwszego sformalizowanego systemu klasyfikacji wiekowej gier (istniejący do dziś amerykański system ESRB), którego sposób działania został później skopiowany w innych regionach świata. Na początku lat 90., wraz z grami takimi jak Mortal Kombat, Night Trap wywołało moralną panikę w Stanach Zjednoczonych. Dziennikarze i politycy twierdzili wówczas, że treści zawarte w tytule mają zgubny wpływ na wychowanie i moralność dzieci, według opinii publicznej będących jedynymi odbiorcami gier. Kontrowersje zaowocowały wycofaniem dzieła Digital Pictures ze sprzedaży oraz powołaniem do życia specjalnej komisji senackiej, mającej zdecydować o losach podobnych produkcji.

Fabuła

Akcja Night Trap - 25th Anniversary Edition rozpoczyna się, gdy pięć młodych przyjaciółek pod nieobecność rodziców postanawia spędzić noc w domu należącym do jednej z nich. Okazuje się jednak, że posesja rodziny Martin, którą wybrały, ma historię tajemniczych zaginięć, dlatego też jest stale monitorowana przez organizację zajmującą się zwalczeniem paranormalnych zagrożeń. Gracz wciela się w agenta, który musi uchronić dziewczęta przed wampirycznymi stworami o nazwie Augers, korzystając z pułapek zamontowanych w różnych miejscach rezydencji.

Mechanika

Night Trap - 25th Anniversary Edition oferuje prosty i przejrzysty model rozgrywki, który nie uległ żadnym zmianom w stosunku do oryginału. Gracz wciela się w agenta siedzącego w pokoju do monitoringu. Jego zdaniem jest jednoczesne obserwowanie obrazu z ośmiu różnych kamer, ukrytych w najważniejszych miejscach domu. Kiedy zobaczymy na jednej z nich zakradającego się stwora aktywujemy eliminującą go pułapkę, taką jak np. klapa w podłodze czy obrotowy regał na książki. Akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym, wszelkie porażki są więc nieodwracalne. Jeżeli wpuścimy do domu zbyt wiele wampirów lub stracimy którąś z dziewczyn, przegrywamy daną sesję i musimy rozpocząć zabawę od początku.

Kwestie techniczne

Night Trap - 25th Anniversary Edition składa się w całości z oryginalnego materiału filmowego, który został wyczyszczony i poddany obróbce cyfrowej tak, by mógł być wyświetlany w wysokich rozdzielczościach. Gra otrzymała również zupełnie nowy interfejs.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Night Trap - 25th Anniversary Edition: 16+

Night Trap - 25th Anniversary Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 Ti lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE
Switch
PSV