Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2017, 15:25

Wieści ze świata (GOG Galaxy, Night Trap) 26/4/2017

Dziś piszemy o upublicznieniu pełnej wersji klienta GOG Galaxy (1.2) i o odświeżonej wersji gry Night Trap – kontrowersyjnego horroru FMV z 1992 roku – zmierzającej na PS4, XOne i prawdopodobnie PC. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Klient GOG Galaxy ostatecznie wyszedł z fazy beta-testów

Zgodnie z zapowiedzią sprzed miesiąca, GOG Galaxy – opcjonalny klient platformy dystrybucji cyfrowej GOG.com – doczekał się publicznej pełnej wersji (1.2), ostatecznie opuszczając fazę beta-testów. Tym samym w ręce wszystkich użytkowników trafiły nowe funkcje, takie jak przechowywanie zapisów w chmurze, nakładka w grach, osiągnięcia, licznik FPS, czy robienie screenów. Więcej informacji znajdziecie tutaj, natomiast pobrać GOG Galaxy możecie za pośrednictwem linku poniżej:

Wieści ze świata (GOG Galaxy, Night Trap) 26/4/2017 - ilustracja #1

Night Trap – kontrowersyjny horror FMV wraca po 25 latach

Firma wydawnicza Limited Run Games i studio Screaming Villains przekazały ciekawą nowinę. Oto po 25 latach zza grobu wraca gra Night Trap – interaktywny film (FMV) w konwencji horroru, który pierwotnie trafił na konsolę Sega CD w 1992 roku, wzbudzając niesłychane kontrowersje jako produkcja epatująca rzekomo krwią i seksem. W praktyce mieliśmy do czynienia z czymś, co można byłoby dziś nazwać pradziadkiem Five Nights at Freddy’s – zadaniem gracza było monitorowanie domu, w którym grupa nastolatek broniła się przed atakiem wampirów, i pomaganie bohaterkom poprzez aktywowanie pułapek. Krytycy mieli bardzo spolaryzowane odczucia wobec owej gry – jedni byli nią zachwyceni, inni mieszali ją z błotem.

Czy i dziś zrobi się głośno o tej klasycznej przygodówce? Przekonamy się niedługo – jeszcze tej wiosny Night Trap: 25th Anniversary Edition ma trafić na konsole PlayStation 4 i Xbox One, i to nawet w wydaniu pudełkowym (ale nie spodziewałbym się dystrybuowania go w Polsce). Ponadto z twitterowych rozmów deweloperów z graczami wynika, że wielce prawdopodobne jest również stworzenie prędzej czy później wersji PC.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Phoenix Point
 2. Zheros
 3. Warhammer: The End Times - Vermintide
 4. Marvel vs. Capcom Infinite
 5. Puyo Puyo Tetris
 6. Street Fighter V
 7. Guild Wars 2: Heart of Thorns
 8. Sonic Forces
 9. Games of Glory
 10. Dawn of Andromeda
 11. Sniper Elite 4

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. What Remains of Edith Finch – zwiastun na premierę
 2. Sonic Mania – fragment rozgrywki
 3. Sniper: Ghost Warrior 3 – zwiastun na premierę
 4. Marvel vs. Capcom Infinite – zwiastun #1
 5. Heroes of the Storm – Pojedynek w Hanamurze
 6. Grand Theft Auto Online – Tiny Racers
 7. Dawn of Andromeda – zwiastun na premierę