Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2019, 10:47

Pierwszy zwiastun Telling Lies – nowej przygodówki twórcy Her Story

Firma Annapurna Interactive pokazała w sieci pierwszy zwiastun gry Telling Lies – nowego dzieła Sama Barlowa, czyli twórcy dość oryginalnej i ciepło przyjętej przygodówki Her Story.

Pierwszy zwiastun Telling Lies – nowej przygodówki twórcy Her Story - ilustracja #1

Ujawniono pierwsze szczegóły na temat nowej produkcji Sama Barlowa – twórcy Her Story. Telling Lies nie będzie bezpośrednią kontynuacją poprzedniej gry. Produkcja przedstawi zupełnie nową historię, tym razem aż czwórki bohaterów. Premiera nastąpi jeszcze w tym roku na komputerach PC oraz platformach mobilnych. Wydawca, firma Annapurna Interactive (What Remains of Edith Finch), pokazał też pierwszy zwiastun Telling Lies, który przedstawiamy poniżej.

Wydane w 2015 roku Her Story ujęło graczy i krytyków niezwykle oryginalnym podejściem do nieliniowej narracji. Historię pewnego moderstwa odkrywaliśmy tam dzięki fragmentom nagrań policyjnych z przesłuchań żony ofiary, oglądanych w kompletnie przypadkowej kolejności. Telling Lies wraca do tej formuły, jednak tym razem będziemy śledzić losy aż czworga bohaterów, przeglądając zapisy ich rozmów z video-chatów oraz vlogi.

Zamiast starego Windowsa i policyjnej kartoteki, tym razem zanurzymy się we współczesny świat vlogów i video-chatów. - Pierwszy zwiastun Telling Lies – nowej przygodówki twórcy Her Story - wiadomość - 2019-03-29
Zamiast starego Windowsa i policyjnej kartoteki, tym razem zanurzymy się we współczesny świat vlogów i video-chatów.

Zamiast wyrwanych z kontekstu fragmentów, Telling Lies ma pokazywać całe rozmowy trwające po kilka minut, a fabuła obejmie okres dwóch lat. Tym razem Sam Barlow porusza kwestie związków podtrzymywanych dzięki technologii, jak Skype czy Face Time oraz to, jak dobrze – lub nie do końca – można znać najbliższe nam osoby. Bohaterowie gry to ludzie, którzy „nie są uczciwi ani wobec innych, ani wobec siebie”. Historię podkręca jeszcze fakt, że wszystkie nagrania z jakiegoś powodu zostały przechwycone przez serwery amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego NSA.

Pierwszy zwiastun Telling Lies – nowej przygodówki twórcy Her Story - ilustracja #3

W obsadzie Telling Lies nie zobaczymy pierwszoligowych nazwisk, ale wszyscy aktorzy przewinęli się gdzieś w znanych produkcjach. W czwórkę głównych bohaterów wcielają się: Logan Marshall-Green (wystąpił w takich filmach jak Diabeł, Prometeusz), Alexandra Shipp (Deadpool 2, X-Men: Apokalipsa), Kerry Bishe (Hoży doktorzy, Narcos) i Angela Sarafyan (Westworld). Oby spisali się tak dobrze, jak Viva Seifert w Her Story. Premiera nastąpi jeszcze w tym roku na komputerach PC oraz platformach mobilnych.

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej