Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2016, 19:15

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Powstaje Her Story 2 - kontynuacja niezależnego hitu Sama Barlowa

Sam Barlow, twórca popularnej gry Her Story, ujawnił, że pracuje nad Her Story 2. Niestety nie podzielił się zbyt wieloma konkretami, informując jedynie, że produkcja nie będzie powiązana fabularnie z jedynką, ale za to ponownie zostaną wykorzystane nagrania z udziałem żywych aktorów.

Her Story, niezależny hit z 2015 roku, doczeka się kontynuacji. Sam Barlow, twórca produkcji, opublikował na Twitterze widoczną poniżej, zamazaną stronę scenariusza Her Story 2 (tytuł roboczy), która mówi jedynie tyle, że gra powstaje. Na szczęście w komentarzach pod wpisem deweloper wyjawił jeszcze, że projekt nie będzie powiązany fabularnie z pierwszą częścią, ale za to wykorzystana zostanie ta sama technika, co przy jedynce, więc historia opowiadana ma być przy pomocy nagrań z udziałem prawdziwych aktorów. Na dalsze konkrety przyjdzie nam trochę poczekać, w końcu prace na rzeczoną grą dopiero się rozpoczęły.

Powstaje Her Story 2 - kontynuacja niezależnego hitu Sama Barlowa - ilustracja #1
Powstaje Her Story 2 - kontynuacja niezależnego hitu Sama Barlowa - ilustracja #2

Za Her Story odpowiada Sam Barlow. Deweloper ten znany może być przede wszystkim fanom serii Silent Hill, gdyż jest scenarzystą i głównym projektantem gier Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories.

Her Story to niecodzienna gra na komputery PC i urządzenia mobilne, w której wcielamy się w detektywa starającego się rozwiązać pewną starą sprawę. Problem w tym, że śledztwo przeprowadzamy wyłącznie na podstawie nagrań z przesłuchań kobiety o imieniu Hannah. Rozgrywka nie przypomina innych wydawanych w dzisiejszych czasach produkcji, gdyż podczas zabawy zasiadamy przed policyjnym komputerem i po prostu oglądamy kolejne materiały, łącząc elementy układanki w jedną całość. Co ciekawe, nie jest to jednak pierwsza tego typu gra, gdyż w już w 1995 roku mogliśmy bawić się In the 1st Degree – produkcją opartą na podobnych zasadach.

Tak czy siak, z pozoru niszowa produkcja odniosła spory sukces, sprzedając się w ciągu zaledwie miesiąca od momentu premiery w nakładzie przekraczającym 100 tysięcy egzemplarzy. Grę nabędziecie na Steamie za 5,99 euro (około 27 zł) lub w App Store za 4,99 euro (około 22 zł).