Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray (PC)

AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray PC

AGEOD's American Civil War to strategia turowa, przedstawiająca działania militarne z okresu wojny domowej, jaka mała miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych w latach 1861-1865.

Strategiczne | turowe | wojna secesyjna | 2D | strategiczne wojenne | XIX wiek

PC Windows
Okładka AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

AGEOD's American Civil War to strategia turowa, przedstawiająca działania militarne z okresu wojny domowej, jaka mała miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych w latach 1861-1865. Istotne uwagi jest to, że niniejszy produkt został udostępniony jedynie w ramach dystrybucji elektronicznej.

Dzięki tej pozycji użytkownik staje się przywódcą jednej z walczących stron: Stanów Zjednoczonych (tzw. Unii lub „północy”) i Skonfederowanych Stanów Ameryki (tzw. Konfederacji lub „południa”), które wystąpiły z Unii. Wcielając się w lidera polityczno-militarnego należy podejmować szereg decyzji, mających na celu odpowiednio ponowne złączenie wszystkich stanów lub osiągnięcie pełnej niepodległości. Do dyspozycji gracza oddano trzysta postaci historycznych przywódców, posiadających unikalne umiejętności, z których każdy dowodzi oddzielną formacją wojskową.

Zajmując się rozlokowaniem poszczególnych dywizjonów, korpusów i pozostałych jednostek armii, trzeba również pamiętać o sprawach związanych z zaopatrzeniem i zwracać uwagę na morale żołnierzy. Przerzucając dane odziały na wyznaczony obszar można wykorzystać drogę morską, transport rzeczny lub kolej. Wszystkie połączenia oraz wiele innych ważnych szczegółów zaznaczono na dokładnie przygotowanych mapach.

Poszczególne wydarzenia historyczne z przestrzeni wymienionych lat zostały podzielone na jedenaście oddzielnych scenariuszy, z reguły nie sprawiających problemów mniej wprawionym graczom. Developerzy przygotowali też pięć rozbudowanych kampanii, dających sposobność do podążania śladami Ulyssesa S. Granta bądź Roberta E. Lee. Warto zwrócić uwagę, że autorzy wykorzystali system WEGO, wedle którego przed każdą turą wydaje się dyspozycje swoim jednostkom, po czym obserwuje się równoczesne działania obu stron.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Gry podobne do AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray

Wymagania wiekowe AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray

odpowiednia dla każdego wieku