Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Revolution Under Siege (PC)

Revolution Under Siege PC

Revolution Under Siege to utrzymana w klasycznej konwencji strategia turowa, za której stworzenie odpowiada zespół deweloperski studia SEP REDS.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Revolution Under Siege (PC)

producent: SEP REDS

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23listopada2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Revolution Under Siege to turowa gra strategiczna z akcją rozgrywającą się podczas wojny domowej w Rosji, w latach 1917 - 1923. Tytuł ten został stworzony w oparciu o Adaptive Game Engine (AGE), silnik popularny wśród fanów tego typu produkcji, stworzony przez francuzów ze studia AGEOD.

Gracz do wyboru ma kilka frakcji. Możemy wcielić się w dowódcę Armii Czerwonej, wojsk polskich lub też zwolenników Aleksandra Kołczaka - przywódcy "Białych". Ostatnią stroną konfliktu, którą możemy poprowadzić przeciwko bolszewikom są Siły Zbrojne Południa Rosji.

Wojna domowa w Rosji to oczywiście główna atrakcja produkcji i największa kampania, jaką możemy rozegrać, ale do wyboru mamy także inne scenariusze. Sprawdzić możemy się podczas wojny domowej w Finlandii w 1918 roku czy też podczas wojny polsko-sowieckiej. Łącznie mamy tu siedem kampanii, w tym jedną kompletnie zmyśloną, w której to siły niemieckie zaczynają operację Barbarossa dwadzieścia lat wcześniej niż w rzeczywistości. Dla początkujących przygotowano prosty samouczek.

Na potrzeby gry oddano do naszej dyspozycji mapę obejmującą teren od wschodniej Polski aż po Władywostok. Dodatkowy obszar stanowią wszystkie ważniejsze miasta i miejsca, przez które przebiega kolej transsyberyjska, stanowiąca ważny element w logistycznej układance.

Cały teren rozgrywki podzielono dodatkowo na mniejsze obszary. Każdy z nich posiada własne statystyki, które wpływają na szybkość poruszania się jednostek, ich zdolność do walki czy dostęp do zaopatrzenia. Liczby te determinuje głównie rodzaj terenu na danym obszarze. Kluczowymi punktami na mapie świata są miasta. Jeśli uda nam się zająć jakiś ważny ośrodek, mamy dużą szansę na odcięcie przeciwnika od zaopatrzenia i zebranie kilku dodatkowych punktów, ważnych podczas zliczania ostatecznego wyniku kampanii.

Także nasze jednostki opisane są za pomocą kilku liczb. Mamy tu między innymi siłę, szybkość, dostępne zaopatrzenie czy morale. Dodatkowym smaczkiem są dowódcy naszych oddziałów, cechujący się unikalnymi umiejętnościami i możliwościami. Nie mamy możliwości wydawania rozkazów bezpośrednio podczas walki, więc tym większą uwagę musimy przykładać do uwarunkowań terenowych, które mają niebagatelny wpływ na nasze wojska.

Grafika w opisywanej produkcji przedstawiona jest w dwóch wymiarach. Większość czasu spędzamy nad mapą świata, która do złudzenia przypomina tą znaną z wielu starszych produkcji Paradox Entertainment, z Europa Universalis na czele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Revolution Under Siege

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Revolution Under Siege

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8600GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7