Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Gettysburg: The Tide Turns (PC)

Gettysburg: The Tide Turns

Opracowana przez ekipę Shenandoah Studio turowa strategia bitewna, odtwarzająca jedną z najważniejszych i najbardziej krwawych bitew amerykańskiej wojny secesyjnej.

Strategiczne | turowe | taktyczne | wojna secesyjna

Okładka Gettysburg: The Tide Turns (PC)

data premiery gry:

anulowana

iOS

13lip2017

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gettysburg: The Tide Turns to wydana na platformę PC i iOS turowa strategia bitewna. Grę opracowało studio Shenandoah, czyli autorzy serii Crisis in Command.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, gra odtwarza bitwę pod Gettysburgiem, czyli najbardziej krwawe starcie wojny secesyjnej, stoczone w dniach 1-3 lipca 1863 roku. Stało się ono punktem zwrotnym całego konfliktu. Skala potyczki spowodowała, że autorzy podzielili ją na szereg odrębnych scenariuszy, układających się w jedną kampanię. Dostępne są także pojedyncze misje. Gra pozwala na pokierowanie zarówno wojskami Unii, jak i Konfederacji.

Mechanika

W wydanym na platformę PC i iOS Gettysburg: The Tide Turns rozgrywka koncentruje się na toczeniu turowych bitew na pokrytych siatką heksów mapach. Skala starć jest duża i zamiast pojedynczymi żołnierzami, dowodzimy całymi dywizjami. Oczkiem w głowie autorów był realizm historyczny, więc na polu bitewnym znajdziemy te same jednostki, które walczyły tam w rzeczywistości, a na przebieg starcia wpływają elementy takie jak układ terenu czy morale żołnierzy.

Nietypowym elementem jest losowość inicjatywy. W normalnych turówkach kolejność ruchów jest ustalona z góry – najpierw rozkazy wydaje jedna strona, a po niej druga. Natomiast w Gettysburg: The Tide Turns silnik losowo decyduje o tym, które oddziały są w stanie wykonać ruch w dane turze. Wprowadza to do rozgrywki element nieprzewidywalności i wymusza elastyczność przy tworzeniu planów taktycznych.

Gettysburg: The Tide Turns charakteryzuje się wysokim poziomem skomplikowania, ale autorzy przygotowali obszerne samouczki, które umożliwiają łatwe przyswojenie wszystkich reguł oraz informacji. Jednocześnie weterani gatunku mają także dostęp do danych dokładnie opisujących wszystkie zasady rządzące rozgrywką.

Tryby gry

Gra Gettysburg: The Tide Turns umożliwia samotnemu graczowi bawić się w obszernej kampanii oraz samodzielnych scenariuszach. Ponadto dostępny jest także tryb multiplayer, pozwalający rywalizować ze sobą dwóm osobom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran   / E-mail    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gettysburg: The Tide Turns

12+

Wymagania sprzętowe Gettysburg: The Tide Turns

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • Windows 7/8/10
PC
iOS