Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneXONEiOSPC
Okładka Battle of the Bulge (XONE)
OkładkaBattle of the Bulge (XONE)

Battle of the Bulge

Opracowana przez studio Shenandoah turowa strategia wojenna, będąca pierwszą odsłoną cyklu Crisis in Command, tworzonego głównie z myślą o platformach mobilnych.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | taktyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle of the Bulge Premiera

13gru2013

iOS

17wrz2015

PC

25sie2017

XONE

Gry podobne do Battle of the Bulge

Heroes of Normandie

Armello

Risk: Urban Assault

Battle of the Bulge to wydana na pecety turowa strategia bitewna autorstwa studia Shenandoah. Gra zapoczątkowała cykl Crisis in Command.

Zgodnie z tytułem, produkcja koncentruje się na odtworzeniu Ofensywy w Ardenach, czyli bitwy toczonej w dniach od 16 grudnia 1944 do 25 stycznia 1945, która była ostatnią dużą operacją ofensywną wojsk niemieckich na froncie zachodnim w czasie II wojny światowej.

Battle of the Bulge pozwala pokierować obiema stronami konfliktu. Możemy więc jako dowódca niemiecki spróbować przedrzeć się do rzeki Moza lub też pokierować wojskami amerykańskimi, desperacko próbującymi zatrzymać wrogą ofensywę. Rozgrywki toczą się w systemie turowym i w dużej skali. Dowodzimy tutaj całymi oddziałami, a nigdy pojedynczymi żołnierzami.

Celem autorów było opracowanie skomplikowanej i bogatej turówki, która zadowoliłaby nawet najbardziej wymagających fanów gatunku. Przede wszystkim postawiono na realizm - cechy jednostek, ich wyposażenie oraz wpływ terenu na działania wojenne zostały drobiazgowo odtworzone na podstawie zapisów historycznych. Gra oferuje bogactwo opcji taktycznych i każdy problem da się rozwiązać na kilka sposobów.

Poziom skomplikowania rozgrywki nie przekłada się na interfejs. Jest on czytelny i prosty w użyciu, zostawiając pod tym względem w tyle wiele podobnych produkcji pecetowych. Sprawia to, że nauka obsługi Battle of the Bulge nie zajmuje dużo czasu, ale jednocześnie łatwe do opanowania sterowanie nie odbija się negatywnie na głębi taktycznej. Dodatkową atrakcją jest obecność czterech sztucznych inteligencji (po dwie na każdą stronę konfliktu), co pozwala wybrać czy chcemy walczyć przeciwko odważnemu i lubiącemu ryzyko AI, czy też zmierzyć się z ostrożnym komputerowym przeciwnikiem. Nie zabrakło także trybu multiplayer, w który możemy bawić się na jednym urządzeniu lub przez Internet.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Klasyfikacja PEGI Battle of the Bulge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Battle of the Bulge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium IV 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
iOS
PC
XONE