Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka War of Rights (PC)

War of Rights PC

Osadzona w realiach wojny secesyjnej sieciowa strzelanina FPS autorstwa debiutującego studia Campfire Games. War of Rights umożliwia rozgrywkę w ramach kilku historycznych kampanii, podczas których możemy opowiedzieć się po stronie Unii bądź Konfederacji.

Akcji | FPP | FPS | wojna secesyjna | sieciowe | multiplayer | indie | historyczne | strzelanki | XIX wiek

PC Windows
Okładka War of Rights (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3grudnia2018

wczesny dostęp

data nieogłoszona

War of Rights to sieciowy FPS osadzony w czasach wojny secesyjnej. Grę stworzyło studio Campfire Games, dla którego jest to rynkowy debiut.

Twórcy umożliwili rozgrywkę w ramach kilku autentycznie przeprowadzonych kampanii (m.in. kampania Maryland, która rozegrała się we wrześniu 1862 roku i była kluczowa dla przebiegu całej amerykańskiej wojny domowej), a wcielić można się zarówno w żołnierzy Konfederacji, jak i Unii. Graczowi pozostawiono wybór, w jakiej roli chce wystąpić w danej potyczce. Może wziąć w niej udział jako żołnierz, który po prostu walczy na pierwszej linii, ale także jako decydujący o przebiegu całej bitwy generał. Znajduje się wtedy w centrali dowodzenia i podejmuje strategiczne decyzje, obserwując mapę oraz analizując docierające do niego informacje dotyczące oddziałów własnych i wroga. Następnie rozkazy w czasie rzeczywistym pokonują cały łańcuch dowodzenia, aż trafią do kapitanów dowodzących poszczególnymi regimentami. Ciekawą opcją jest to, że gracze odgrywający poszczególne role mają możliwość wykonania rozkazu bez zastrzeżeń, jak również "zbuntowania się" i podjęcia działań na własną rękę, jeśli uznają, że jest to rozwiązanie dla nich korzystniejsze.

W War of Rights położono duży nacisk na wierne oddanie realiów wojny secesyjnej oraz zgodność z historycznymi wydarzeniami. Kierowane przez graczy postacie walczą taką bronią i w takich mundurach, jakie faktycznie obowiązywały w czasie wojny secesyjnej. Bitwy rozgrywają się w autentycznych miejscach i z uwzględnieniem rzeczywistych sił, jakimi dysponowały obie strony konfliktu. W trakcie gry można odegrać m.in. bitwę pod Antietam, jedną z najbardziej krwawych w całej historii Stanów Zjednoczonych (śmierć poniosło 23 tys. żołnierzy), która w opinii wielu fachowców była momentem przełomowym, decydującym o ostatecznej przegranej Konfederacji. Swoje wojska będzie też można poprowadzić np. w bitwie o Harpers Ferry czy też w bitwie o South Mountain.

Gra działa w oparciu o silnik graficzny Cryengine, dzięki któremu oprawa wizualna stoi na wysokim poziomie. W szczególności dotyczy to wyglądu świata otaczającego gracza – oddane z dość dużą szczegółowością środowisko wypada realistycznie, co znacznie pomaga w zanurzeniu się w świat gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 150  

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe War of Rights

16+

Wymagania sprzętowe War of Rights

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-7700K 4.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit