Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS2PS3
Okładka History Civil War: Secret Missions (PC)

History Civil War: Secret Missions

History Civil War: Secret Missions to kolejna gra z serii tytułów będących efektem współpracy wydawcy Activision Blizzard z popularnym w Stanach Zjednoczonych kanałem telewizyjnym History.

Akcji | FPP | FPS | wojna secesyjna | strzelanki | XIX wiek

Okładka History Civil War: Secret Missions (PC)

producent: Cauldron

data premiery gry:

4lis2008

PC PS2 PS3 X360

History Civil War: Secret Missions to kolejna gra z serii tytułów będących efektem współpracy wydawcy Activision Blizzard z popularnym w Stanach Zjednoczonych kanałem telewizyjnym History. Ponownie przeniesiemy się w czasy wojny secesyjnej odtworzonej oczywiście z dbałością o realia historyczne. Producentem tego projektu jest firma Cauldron, która opracowała już wcześniej kilka tytułów z tego cyklu (np. The History Channel: Battle for the Pacific i The History Channel: Civil War).

Secret Missions jak sama nazwa wskazuje opowiada o tajnych operacjach wojskowych. Chociaż wielu z nas kojarzy je tylko i wyłącznie z dzisiejszymi działaniami wojskowymi tytuł ten udowadnia, że także w czasach amerykańskiej wojny domowej istniały wyspecjalizowane partyzanckie oddziały trudniące się głównie walką za liniami wroga oraz dywersją i sabotażem.

Tytuł umożliwia nam wcielenie się w żołnierza obu walczących w tym konflikcie stron. Bierzemy więc udział w historycznych i doniosłych bitwach zarówno w szeregach „Północy” (Unia) jak i „Południa” (konfederaci) a nasze zadania skupiają się na akcjach dywersyjnych mających zaszkodzić przeciwnikowi. Wśród nich napady na pociągi i transporty, kradzieże łodzi, unieszkodliwianie stanowisk artylerii przeciwnika i wiele innych.

Bardzo ciekawym elementem gry, szczególnie dla zapalonych fanów historii, jest występowanie w niej wielu historycznych postaci. Możemy więc zobaczyć znanych i cenionych partyzantów, zwiadowców i dowódców a nawet wcielić się w członka ich oddziału. Wśród znanych figur warto wymienić takie legendy jak: Johna S. Mosby, Phila Sheridana, czy generałów: Roberta E. Lee (jednego z najbardziej znanych dowódców biorących udział w tej wojnie), Thomasa "Stonewalla" Jacksona, Ulyssesa Simpsona Granta (także późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych).

Nie tylko nazwiska osób jakie możemy ujrzeć w tej grze są głośne – także dostępne uzbrojenie potrafi narobić sporo huku. Oczywiście zostało ono realnie odwzorowane i dostosowane do tematyki (zobaczymy więc strzelbę, czy rewolwer wiązkowy). Podobnie zresztą jak same misje, które zostały oparte na prawdziwych akcjach. Całość prezentuje więc oryginalną zawartość przeznaczoną przede wszystkim dla graczy zainteresowanych tym okresem historycznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Gry podobne do History Civil War: Secret Missions

Wymagania wiekowe History Civil War: Secret Missions

12+

Wymagania sprzętowe History Civil War: Secret Missions

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 3 GB HDD, Windows XP/Vista

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

PC
PS2
PS3
X360