Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Brother against Brother: The Drawing of the Sword (PC)

Brother against Brother: The Drawing of the Sword PC

Strategia turowa opracowana przez studio Western Civilization Software. Jak sugeruje tytuł, produkcja koncentruje się na wojnie secesyjnej, kiedy to naprzeciw siebie stanęli bracia z północy i południa Stanów Zjednoczonych.

Strategiczne | turowe | wojna secesyjna | XIX wiek

PC Windows
Okładka Brother against Brother: The Drawing of the Sword (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16kwietnia2015

Brother against Brother: The Drawing of the Sword to klasyczna strategia turowa osadzona w realiach wojny secesyjnej, kiedy to – zgodnie z tytułem gry – naprzeciw siebie stanęli bracia z północnych i południowych stanów Ameryki. Za powstanie gry odpowiada studio Western Civilization Software, zaś obowiązki wydawcy wziął na siebie specjalizujący się w rasowych grach strategicznych duet Matrix Games/Slitherine.

The Drawing of the Sword to pierwsza pozycja z planowanego cyklu gier poświęconych wojnie domowej w USA. Tytuł koncentruje się na początkowym okresie wojny, wliczając w to najważniejsze starcia na froncie wschodnim i zachodnim z roku 1861, pierwsze bitwy pod Manassas i Dawson Creek oraz potyczki pod Mill Springs i Williamsburgiem z roku 1862. Poza dużymi kampaniami, odtwarzającymi przebieg największych bitew, w grze znajdziemy też szereg nieco mniejszych scenariuszy, w tym także hipotetycznych. Wojenne zmagania mogą toczyć się na sporej wielkości mapach o wymiarach do 50 mil kwadratowych, podzielonych na heksagonalne pola o powierzchni 75 jardów każde. Każda z tur odpowiada zaś 24 godzinom czasu rzeczywistego.

Gra odznacza się unikalnym systemem poruszania się i wydawania rozkazów, kładącym nacisk na wszelkie niuanse okresu wojny secesyjnej. Każdy z odtworzonych w grze pułków opisany jest nie tylko siłą, stopniem przeszkolenia i wykorzystywanym uzbrojeniem – twórcy uwzględnili także niezmiernie istotny element, jakim jest rola dowódców niższego szczebla. Ponadto każdy regiment posiada też indywidualne zalety, bazujące na rzeczywistych przymiotach poszczególnych jednostek, które rozsławiły je podczas faktycznych działań wojennych. Na przebieg bitew wpływ mogą mieć jednak nie tylko parametry jednostek i nasze poczynania taktyczne, ale również takie detale jak stan zapasów, zmieniająca się pogoda, a nawet dym unoszący się nad polem walki.

Brother against Brother wyróżnia się odtworzonymi z prawdziwym pietyzmem mapami poszczególnych bitew oraz szczegółowo odwzorowanym przebiegiem działań obu walczących stron. Autorzy spędzili kilka lat, analizując materiały z narodowych archiwów i konsultując je z uznanymi historykami okresu wojny secesyjnej. Dzięki temu gra pozwala odtworzyć te ważne dla historii USA wydarzenia z rzadko spotykanym poziomem realizmu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Brother against Brother: The Drawing of the Sword

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Brother against Brother: The Drawing of the Sword

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Pentium III 1.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB, 2 GB HDD, Windows XP SP3/Vista/7/8