Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Wars of Napoleon (PC)
OkładkaWars of Napoleon (PC)

Wars of Napoleon PC

Rozgrywająca się w epoce wojen napoleońskich turowa gra strategiczna autorstwa uznanego przez fanów strategii studia AGEOD. Produkcja oferuje cztery odmienne scenariusze, osadzone w różnych okresach panowania Napoleona I – od tzw.

Strategiczne | turowe | epoka napoleońska | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wars of Napoleon Premiera PC

3grudnia2015

Steam

3grudnia2015

producent: AGEod wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wars of Napoleon to wydana na platformę PC strategia wojenna rozgrywana w systemie turowym i koncentrująca się na realizmie historycznym. Grę opracowało specjalizujące się w tej kategorii studio AGEOD, mające na koncie takie produkcje jak Alea Jacta Est, March of the Eagles, Rise of Prussia czy Napoleon's Campaigns.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, opracowana z myślą o platformie PC gra Wars of Napoleon odtwarza okres Wojen napoleońskich. Produkcja oferuje cztery odmienne scenariusze o różnych zakresach historycznych. Tzw. Wielką Kampanię (ang. Grand Campaign) cechuje największa skala, pozwalająca rozegrać okres od 1805 roku (od stycznia lub sierpnia do wyboru) aż do 1815 r. Dostępne są także kampanie Austerlitz (ograniczona do 1805 r.), Kampania Jeny (1806-1807 r.) oraz scenariusz Waterloo (1815 r.)

Oczkiem w głowie autorów był realizm historyczny, więc wszystkie kampanie oferują warunki zgodne z realiami tamtych lat. Twórcy przewidzieli jednak także opcję ręcznego ustawiania biegu niektórych wydarzeń, co pozwala tworzyć scenariusze z kategorii historii alternatywnej.

Mechanika

Wydane na PC Wars of Napoleon oferuje turowy model rozgrywki, a zabawa toczy się skali operacyjnej. Dowodzimy więc nie pojedynczymi żołnierzami, a całymi armiami. Poza Francją gracz może również pokierować Wielką Brytanią, Austrią, Rosją, Prusami, Hiszpanią oraz Imperium Osmańskim. Gracz do dyspozycji otrzymuje potężny zestaw oddziałów, zgodnych z realiami historycznymi, obejmujący zarówno jednostki lądowe, jak i morskie. Produkcja kładzie nacisk na realistyczne oddanie specyfiki ówczesnych wojen i w grze bardzo dobrze sprawdzają się autentyczne strategie wykorzystywane w tamtych latach.

Poza sprawnym dowodzeniem wojskami konieczne jest również dbanie o linie zaopatrzenia oraz uzupełnianie zapasów armii poprzez łupienie podbijanych terytoriów. Gra zapewnia także opcję przeprowadzania reform i modernizacji sił, co wpływa nie tylko na ich możliwości, ale także na mundury. Ponadto generałowie są tutaj odrębnymi postaciami i w nasze ręce oddany zostaje rozwój ich kariery.

Istotną rolę odgrywa również dyplomacja, gdyż gra pozwala zawierać różnorodne pakty i umowy międzynarodowe. Inne nacje sterowane przez sztuczną inteligencję mogą stać się cennymi sojusznikami i ułatwić nam osiągnięcie sukcesu. Wszystko to rozgrywa się na pełnej detali mapie Europy, zawierającej ponad cztery tysiące terytoriów. Do tego dochodzi także kilka regionów specjalnych, takich jak Ameryka Północna, Persja lub Indie.

Poza trybem dla pojedynczego gracza, Wars of Napoleon oferuje także rozgrywki multiplayer, w których bawić się może maksymalnie siedem osób.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / E-mail   Liczba graczy: 1-7  

Wymagania wiekowe Wars of Napoleon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Wars of Napoleon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 470/Radeon 5750 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10