Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Scourge of War: Waterloo (PC)

Scourge of War: Waterloo PC

Druga odsłona wysoko ocenianej serii taktycznych strategii czasu rzeczywistego, stworzonej przez niezależne studio NorbSoftDev. Scourge of War: Waterloo przenosi nas do Europy czasów napoleońskich.

Strategiczne | RTS | taktyczne | epoka napoleońska

PC Windows
Okładka Scourge of War: Waterloo (PC)

producent: NorbSoftDev

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9czerwca2015

9czerwca2015

Steam

Scourge of War: Waterloo to druga odsłona wysoko ocenianej serii taktycznych strategii czasu rzeczywistego, stworzonej przez niezależne studio NorbSoftDev, znane wcześniej także za sprawą cyklu Take Command. W przeciwieństwie do wspomnianego cyklu, a także pierwszej części Scourge of War, których akcja toczyła się w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej, tym razem gra przenosi nas do Europy czasów napoleońskich.

Tematem Scourge of War: Waterloo jest jedna z najsłynniejszych bitew w historii ludzkości, w której armia powracającego z wygnania Bonapartego została doszczętnie rozbita przez angielsko-pruskie wojska koalicyjne, dowodzone przez księcia Wellingtona i feldmarszałka von Blüchera. Gracze mogą opowiedzieć się po jednej ze stron wielkiej potyczki z 1815 roku i udowodnić, że wielki powrót Napoleona nie był dziełem przypadku lub przyczynić się do jego ostatecznej klęski, prowadząc do boju armie Siódmej Koalicji.

Zarówno pod względem oprawy, jak i mechaniki rozgrywki, Waterloo powiela rozwiązania zastosowane w swej poprzedniczce. Akcja rozgrywa się na starannie odwzorowanych, trójwymiarowych mapach, zaś gracze – w zależności od warunków scenariusza – kontrolują jednostki na kilku poziomach: od niewielkiego regimentu po ogromną armię. Produkcja została przygotowana z właściwym serii realizmem, a na przebieg walki wpływ mają nie tylko taktyka i liczebność wojsk, ale także ukształtowanie terenu i panujące warunki pogodowe. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie gry, twórcy zadbali o wierność realiom historycznym, odtwarzając ze szczególną pieczołowitością wygląd i uzbrojenie poszczególnych oddziałów. W grze znajdziemy też wszystkie najważniejsze postacie i dowódców, powiązanych ze słynną bitwą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Scourge of War: Waterloo

Wymagania wiekowe Scourge of War: Waterloo

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Scourge of War: Waterloo

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 GTS/Radeon HD 2600 XT lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP(SP2)/Vista/7