Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOXPC
Okładka Rogue Trooper (PC)
OkładkaRogue Trooper (PC)

Rogue Trooper

Rogue Trooper to dynamiczna gra akcji z elementami „stealth” zrealizowana przez studio Rebellion Software (Aliens vs. Predator, Judge Dredd: Dredd vs. Death) w oparciu o jedną z najlepiej sprzedających się serii komiksów w Wielkiej Brytanii.

Akcji | TPP | komiksy

Rogue Trooper Premiera

21kwi2006

PC PS2 XBOX

producent: Rebellion wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Przygotowany przez zespół developerski Rebellion Software „Rogue Trooper” to połączenie gry akcji ukazanej w perspektywie trzeciej osoby (TPP) ze skradanką.

Akcja toczy się w ogarniętej wojną rzeczywistości. Nu Earth to świat gdzie atmosfera jest w całości skażona. Główny bohater, którego losami pokierujemy to Rogue Trooper. Jest on jednym z wielu żołnierzy stworzonych za pomocą inżynierii genetycznej wchodzących z skład elitarnej jednostki wojskowej. Klony takie zostały stworzone tylko dla jednego celu. Mogąc walczyć w nieprzyjaznych warunkach mają pokonać wrogą armię Nort Republic. W pewnym momencie sprawy jednak się komplikują. Gdy oddział, w którego skład wchodzi także nasz bohater znajduje się w strategicznej strefie Quartz Zone. Część żołnierzy jego jednostki dokonuje zdrady. Rogue jako jedyny przezywa masakrę i nie widząc innego wyjścia postanawia przejść do walki w ukryciu. Celem jego działań jest zabicie zdrajców.

Główny bohater jest istotą stworzoną wyłącznie do zabijania. W skład arsenału Rouge’a jakim przyjdzie nam się posługiwać wchodzić będą różnorodne eksperymentalne bronie m.in. pistolety, karabiny maszynowe, karabiny snajperskie, wyrzutnie rakiet, granaty, miny itp. Całe to wyposażenie okaże się bardzo przydatne w walce z różnymi oddziałami żołnierzy, bojowymi droidami, czołgami i samolotami.

Ponadto gracz może wykorzystywać odkodowane biochipy zawierające osobowości poległych żołnierzy wchodzących w skład oddziału. Chipy te będą ukryte w jego karabinie (Gunnar), hełmie (Helm) oraz plecaku (Bagman). W różnych sytuacjach możemy używać wiedzy zawartej właśnie w tych osobowościach (m.in. w celu analizy sytuacji czy uzyskania podpowiedzi). Tym samym Rogue jest dosłownie jednoosobowym oddziałem.

W „Rogue Trooper” poza czystą akcją znajdują się także elementy skradanki. Wiele zadań wymagała sporej cierpliwości ze strony gracza. Niekiedy trzeba poczekać na odpowiedni moment do podjęcia dalszych kroków. Nieraz trzeba obmyślić odpowiednią strategię jak niepostrzeżenie dostać się do danej lokacji, wykonać zadanie i jak szybko się stamtąd wydostać zanim wkoło rozpęta się piekło. Ponadto każdą misje można przejść wieloma różnymi ścieżkami.

„Rogue Trooper” opiera się na komiksach z serii 2000 AD pod tym samym tytułem. Obok serii „Judge Dredd” jest to jedna z najbardziej znanych obrazkowych historii w Wielkiej Brytanii.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 372 głosów czytelników.

Rogue Trooper cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rogue Trooper

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Rogue Trooper Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
XBOX
PC