Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2017, 21:18

Remaster Rogue Trooper w drodze

Studio Rebellion przygotowuje odświeżoną wersję jednej ze swoich klasycznych gier – Rogue Trooper. Ma ona pojawić się jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch.

Dziś wieczorem pojawiła się informacja, że studio Rebellion, znane przede wszystkim z serii Sniper Elite oraz Aliens vs Predator, przygotowuje odświeżoną wersję Rogue Trooper, trzecioosobowej gry akcji z elementami skradanki, wydanej pierwotnie w 2006 roku na PC, PlayStation 2 i Xboksie. Jak na razie zdradzono niewiele informacji na temat Rogue Trooper: Redux (tak został nazwany remaster). Wiadomo, że powstaje on we współpracy z brytyjskim studiem TickTock Games. Wypuszczono także krótki teaser. Nie pokazuje on żadnych fragmentów rozgrywki, skupia się jedynie na wypowiedziach deweloperów, podekscytowanych faktem, że będą mogli znów zaprezentować swoje dzieło, które według ich słów znacznie wyprzedziło swoje czasy. Można go obejrzeć poniżej. Nowa edycja Rogue Trooper ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Ogłoszono, że pojawi się ona na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. Co ciekawe, to nie pierwszy remaster tej produkcji. W 2009 roku na Nintendo Wii wypuszczono Rogue Trooper: The Quartz Zone Massacre, będący ulepszoną wersją oryginału.

Rogue Trooper został oparty na historiach publikowanych w bardzo popularnym w niektórych kręgach magazynie komiksowym 2000 AD. Przenoszą nas one na planetę Nu Earth, na której panuje skażenie biologiczne, zmuszające mieszkańców świata do oddychania przez specjalne maszyny. W tych okolicznościach wybucha konflikt pomiędzy Republiką Nort a tak zwanymi Południowcami. W produkcji studia Rebellion gracze mają okazję wcielić się w tytułowego Rogue Troopera, czyli genetycznie zmodyfikowanego superżołnierza, i uczestniczyć w jednym z epizodów tej wojny. Tytuł został dość chłodno przyjęty przez krytyków, przypadł jednak do gustu graczom. Po latach ciepło wspominają oni przede wszystkim interesującą mechanikę rozgrywki oraz angażującą historię, skupiającą się na zemście głównego bohatera, który próbuje odkryć, kto jest zdrajcą odpowiedzialnym za śmierć członków jego oddziału. Rogue Trooper nigdy nie doczekał się sequela i nic nie wskazuje na to, by taki miał się wkrótce pojawić. Odświeżona wersja oryginału musi zatem na razie wystarczyć wszystkim fanom produkcji studia Rebellion.

Remaster Rogue Trooper w drodze - ilustracja #1