Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2017, 09:05

Mass Transit czwartym dużym dodatkiem do Cities: Skylines

Zespół Colossal Order i firma Paradox Interactive zapowiedziały dodatek Cities: Skylines - Mass Transit. Skoncentruje się on na dodaniu nowych opcji związanych z komunikacją miejską.

Studio Colossal Order poinformowało, że pracuje nad Cities: Skylines - Mass Transit, czyli czwartym dużym dodatkiem do wydanej w 2015 roku strategii ekonomicznej. Ma to być rozszerzenie niesamodzielne, więc do działania będzie wymagało posiadania podstawowej wersji gry. Na razie autorzy nie podali planowanej daty premiery, ale poprzednie DLC trafiały do sprzedaży maksymalnie kilka miesięcy po zapowiedzi, więc zapewne i tym razem nie będziemy musieli długo czekać.

Zgodnie z tytułem, dodatek skoncentruje się na rozwinięciu aspektu gry związanego z komunikacją miejską, rozszerzając rozgrywkę o wiele nowych metod transportu ludności. Mieszkańcy będą mogli przemierzać zbiorniki wodne za pomocą promów, korzystać z kolejek linowych i kolei jednoszynowych oraz podróżować na pokładach sterowców.

Cities: Skylines - Mass Transit wprowadzi także centra komunikacyjne, pozwalające mieszkańcom miasta na szybkie przesiadki. Te budynki nie będą musiały ograniczać się do jednego typu transportu i możliwe ma być również tworzenie wielkich stacji, umożliwiających wygodne zmiany metod podróżowania.

MASS TRANSIT ZAOFERUJE:
  1. kolejki linowe,
  2. promy,
  3. sterowce,
  4. kolej jednoszynową,
  5. centra komunikacyjne,
  6. nowe scenariusze,
  7. dodatkowe typy budynków dróg, mostów i kanałów.

Rozszerzona zostanie również lista typów dróg, mostów i kanałów. Ponadto DLC doda nowy zestaw scenariuszy, z wyzwaniami związanymi z zarządzaniem ruchem w mieście oraz rozwiązywaniem problemów komunikacyjnych.

Dostaniemy również dodatkowe kapelusze dla Chirpera, czyli maskotki fikcyjnej wersji Twittera w grze oraz nowe budynki, plany polityczne oraz Osiągnięcia.

Tradycyjnie, równolegle z dodatkiem zadebiutuje duża darmowa aktualizacja do podstawowej wersji Cities: Skylines. Pozwoli ona nadawać ulicom nazwy oraz wprowadzi kilka nowych elementów, takich jak zdolność wyprzedzania dla karetek, radiowozów i wozów strażackich. Rozszerzone zostaną także opcje związane z zarządzaniem ruchem w mieście oraz ustanawianiem budżetu związanego z komunikacją miejską.

  1. Oficjalna strona Cities: Skylines - Mass Transit