Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCSwitchXONE
Okładka Rogue Trooper Redux (PC)
OkładkaRogue Trooper Redux (PC)

Rogue Trooper Redux

Odświeżona wersja strzelaniny z 2006 roku stworzonej przez studio Rebellion (seria Sniper Elite, Aliens vs. Predator). Gracz wciela się w genetycznie zmodyfikowanego żołnierza przyszłości.

Akcji | TPP | science fiction | reedycje/remastery/remaki | strzelanki

Rogue Trooper Redux Premiera

17paź2017

PC PS4 XONE Switch

producent: Rebellion wydawca: Rebellion Strona oficjalna

Gry podobne do Rogue Trooper Redux

Sniper Elite 4

Doom 3

Gears of War

Rogue Trooper Redux jest odświeżoną wersją strzelaniny, która zadebiutowała w 2006 roku. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku oryginału, za jej opracowanie odpowiada studio Rebellion, znane głównie dzięki seriom Sniper Elite oraz Aliens vs Predator. Produkcja powstała we współpracy z brytyjskim zespołem TickTock Games, a trafiła między innymi na platformę PC, Switch itd.. Tytuł oparto na komiksach z serii 2000 A.D.

Fabuła

W Rogue Trooper Redux gracz trafia na ogarniętą wojną planetę Nu Earth. Tytułowy bohater jest jednym z elitarnych, genetycznie zmodyfikowanych żołnierzy, stworzonych w celu ostatecznego rozprawienia się z wrogą armią Nort Republic. Zawiązanie akcji następuje w chwili, kiedy jego oddział zostaje zrzucony do strategicznej strefy Quartz Zone. Tam pada ofiarą zdrady, a masakrę dokonaną na jednostce przeżywa wyłącznie protagonista. Od tej pory celem, jaki mu przyświeca, jest dokonanie zemsty na zdrajcach.

Mechanika

W Rogue Trooper Redux akcja prezentowana jest zza pleców bohatera (TPP). Misje, w jakich bierzemy udział, rozgrywają się w zróżnicowanych sceneriach, a oparto je w głównej mierze na wartkiej i efektownej akcji – stawiane przed nami zadania sprowadzają się do eksterminacji adwersarzy. Oprócz standardowych przeciwników w postaci poddanych modyfikacjom żołnierzy, heros musi od czasu do czasu stawić czoła wrogim pojazdom i dronom. Na szczęście Rogue Trooper nie jest bezbronny – do jego dyspozycji oddano rozbudowany arsenał, w którego skład wchodzą pistolety, karabiny maszynowe i snajperskie, a nawet wyrzutnie rakiet. W grze zaimplementowano również elementy skradankowe – w wielu przypadkach rozsądnym rozwiązaniem jest działanie z ukrycia, co wymaga nie tylko cierpliwości, ale też opracowania odpowiedniej strategii.

Co ciekawe, prowadzony przez nas bohater jest niejako jednoosobowym oddziałem – wszystko przez to, że w toku przygody kolekcjonuje odkodowane biochipy zawierające osobowości zamordowanych członków oddziału. Takowe można zintegrować z karabinem, hełmem i plecakiem, by w określonych momentach wykorzystać zainstalowane na nich informacje – dzięki temu dokonujemy analizy panującej na polu bitwy sytuacji, włamujemy się do systemów bezpieczeństwa, czy też wysłuchujemy podpowiedzi. W trakcie zabawy nie należy także zapominać o kolekcjonowaniu przydatnych surowców.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem, Rogue Trooper Redux na platformie PC, Switch itd. może pochwalić się przede wszystkim poprawioną oprawą graficzną. Warto odnotować, że nie jest to pierwszy remaster oryginalnego Rogue Troopera – w 2009 roku na konsoli Nintendo Wii ukazała się bowiem gra Rogue Trooper: The Quartz Zone Massacre, która doczekała się przede wszystkim nowego modelu sterowania, opartego na kontrolerze ruchowym.

Ostatnia modyfikacja 3 marca 2017

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rogue Trooper Redux

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Rogue Trooper Redux Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2100 3.1 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon R9 270 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7 3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon RX 480 lub lepsza
 • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch