Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2017, 18:57

autor: Vergil

Rogue Trooper Redux – data premiery i porównanie grafiki

Studio Rebellion podzieliło się z graczami datą premiery Rogue Trooper Redux – odświeżonej wersji trzecioosobowej strzelaniny, która zadebiutowała w 2006 roku. Ogłoszeniu towarzyszy materiał wideo prezentujący zremasterowaną grafikę.

Rogue Trooper Redux, czyli najnowsze dzieło ekipy Rebellion, zadebiutuje 17 października, o czym twórcy poinformowali za pośrednictwem świeżego zwiastuna. Powyższa data dotyczy wersji na komputery osobiste i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One – posiadacze Nintendo Switch poczekają dłużej (aczkolwiek na ten moment brak jakichkolwiek konkretów, poza enigmatycznym „nieco później”). Opublikowany przez nich materiał wideo (na którym oprawę graficzną oryginału z 2006 roku zestawiono z jej odmłodzoną wersją) jednoznacznie udowadnia, że nie będziemy mieli do czynienia z remake'em, lecz z klasycznym przykładem remastera.

Autorzy pokusili się nie tylko o podbicie rozdzielczościzdecydowali się bowiem na podmianę modeli postaci (na czele z głównym bohaterem), broni i pojazdów oraz implementację współczesnych efektów specjalnych i dynamicznego oświetlenia; zmiany nie ominęły również przerywników filmowych. Niemniej, pomimo że oprawa graficzna nie kłuje w oczy, wyraźnie odstaje od współczesnych standardów. Co ciekawe, najwyraźniej deweloperzy nie modyfikowali w żaden sposób mechaniki rozgrywki i sterowania. Wszystko to będzie jednak do przełknięcia, bowiem cena gry powinna oscylować w granicach stu złotych (ma być sprzedawana za 24,99 euro).

Studio Rebellion dysponuje wieloma mniej lub bardziej popularnymi markami, które stara się wykorzystać w możliwie najlepszy sposób. O ile w przypadku Rogue Trooper Redux twórcy nie ryzykują zbyt wiele (pomijając fakt, że gra zmierzy się między innymi z debiutującymi w podobnym czasie Assassin’s Creed: Origins, Wolfenstein II: The New Colossus i The Evil Within 2), o tyle zapowiedziana niedawno kontynuacja Evil Genius ma być zupełnie nową produkcją. Nie należy też zapominać, że ekipa pracuje obecnie nad reprezentantem kolejnej nowej marki, jakim jest Strange Brigade. Krótko mówiąc – deweloperzy mają ręce pełne roboty; miejmy więc nadzieję, że nie odbije się to negatywnie na przygotowywanych przez nich projektach.

Oprawą graficzną Rogue Trooper Redux nie sposób się zachwycać. Niemniej, całość nie kłuje tak bardzo w oczy. - Rogue Trooper Redux – data premiery i porównanie grafiki - wiadomość - 2017-07-21
Oprawą graficzną Rogue Trooper Redux nie sposób się zachwycać. Niemniej, całość nie kłuje tak bardzo w oczy.