Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lipca 2018, 09:52

autor: Adrian Werner

Rogue Trooper zostanie zekranizowany przez reżysera filmu Warcraft

Znany z filmów Moon i Warcraft: Początek reżyser Duncan Jones poinformował, że jego kolejnym projektem będzie ekranizacja brytyjskiego komiksu Rogue Trooper.

Będzie to pierwsza filmowa adaptacja tego komiksu. - Rogue Trooper zostanie zekranizowany przez reżysera filmu Warcraft - wiadomość - 2018-07-18
Będzie to pierwsza filmowa adaptacja tego komiksu.

Duncan Jones, czyli reżyser takich filmów jak Moon, Kod nieśmiertelności (ang. Source Code), Warcraft: Początek czy Bez słowa (ang. Mute), ujawnił swój kolejny projekt. Okazała się nim ekranizacja komiksu Rogue Trooper. To brytyjska seria, której odcinki publikowane są w magazynie 2000 AD, będącym domem również dla cyklu Judge Dredd.

Reżyser przedwczoraj umieścił na Twitterze teaser, który kończy się widokiem głowy z błękitnym irokezem, takim samym jaki posiada główny bohater komiksu Rogue Trooper. To wystarczyło, aby fani domyślili się, o jaki projekt chodzi. Natomiast kilka godzin temu Duncan Jones oficjalnie potwierdził, że pracuje nad tym filmem.

Komiks zadebiutował w 1981 roku. - Rogue Trooper zostanie zekranizowany przez reżysera filmu Warcraft - wiadomość - 2018-07-18
Komiks zadebiutował w 1981 roku.

Rogue Trooper opowiada o losach sztucznie wyhodowanego superżołnierza, który posiada błękitną skórę zapewniającą odporność na toksyny, kwas, a nawet efekty kontaktu z pustką kosmiczną. W przygodach bohaterowi towarzyszą trzej kompanii w postaci biochipów zamontowanych w karabinie, plecaku i hełmie. Komiks wydawany jest od 1981 roku i przeszedł wiele metamorfoz i restartów. Na razie nie wiemy, na którą wersję marki postawi Duncan Jones.

Warto wspomnieć, że twórcy gier wielokrotnie sięgali po tę licencję. Doczekała się ona trzech adaptacji i wszystkie zatytułowano po prostu Rogue Trooper. Pierwszą z nich była izometryczna strzelanka studia Design Design, która w 1986 roku ukazała się na 8-bitowe komputery Commodore 64, Amstrad CPC i ZX Spectrum.

Z kolei w 1991 r. zespół Krisalis Software wypuścił na komputery Amiga i Atari ST grę akcji, która łączyła mechanikę platformówki z uproszczonymi sekwencjami FPS. Za najnowszą adaptację marki odpowiada studio Rebellion Software. Opracowana przez nich trzecioosobowa strzelanka Rogue Trooper ukazała się w 2006 roku na pecety oraz konsole Xbox i PlayStation 2. Trzy lata później na Wii trafiła ulepszona konwersja w postaci Rogue Trooper: The Quartz Zone Massacre, a w październiku zeszłego roku otrzymaliśmy remaster nazwany Rogue Trooper Redux, który opracowany został z myślą o PC, Xboksie One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

  1. 2000 AD – strona oficjalna
  2. Oficjalna strona gry Rogue Trooper Redux