Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDSWiiPC
Okładka Clever Kids: Pet Store (NDS)
OkładkaClever Kids: Pet Store (NDS)

Clever Kids: Pet Store

Gra dla dzieci, w której prowadzimy sklepik ze zwierzętami. Bawiąc się ze swoimi podopiecznymi poznajemy zasady ich właściwej hodowli.

Logiczne | edukacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clever Kids: Pet Store Premiera

17wrz2010

NDS Wii PC

producent: Midas Interactive wydawca: Midas Interactive

Gry podobne do Clever Kids: Pet Store

Pawly Pets: My Pet Hotel

Paws & Claws: Pet Resort

Petz: Dogz 2

Clever Kids: Pet Store to jeden z tytułów z promowanej przez firmę Midas Interactive serii Clever Kids. Jest to gra przeznaczona dla dzieci w wieku od sześciu do dziesięciu lat, pomagająca w kształceniu umiejętności logicznego myślenia i wyrabiania spostrzegawczości. Młody gracz staje przed możliwością zarządzania własnym sklepem ze zwierzętami.

W sklepiku nie brakuje najrozmaitszych rodzajów zwierząt, z którymi powiązano kilkadziesiąt prostych mini-gierek. Są tu zarówno papugi, jak i szczeniaki, kocięta, najrozmaitsze gryzonie czy nawet ryby. Zabawa polega w dużej mierze na układaniu puzzli z ich wizerunkami, łączeniu zwierzaków w pary, odnajdywaniu różnic pomiędzy dwoma pozornie identycznymi obrazkami czy kolorowaniu swoich podopiecznych.

Clever Kids: Pet Store jest grą silnie naznaczoną walorami edukacyjnymi, pozwalającą dzieciom bliżej zapoznać się z nawykami żywieniowymi i ogólnymi zasadami hodowli zwierząt. Zdobytą wiedzę można w każdej chwili skontrolować, rozwiązując jeden z wielu dostępnych quizów.

W wersji przeznaczonej na komputery osobiste wszystkie główne czynności wykonujemy z użyciem myszy. Do nawigacji pomiędzy poszczególnymi oknami służą duże i czytelne ikony.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Clever Kids: Pet Store

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
NDS
Wii
PC