Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 stycznia 2010, 10:50

autor: Jiker

Mobilny Xbox Live potwierdzony

Ostatnich kilkanaście miesięcy upłynęło nam nie tylko pod znakiem premier wielu świetnych produkcji, ale i zwolnień w branży elektronicznej rozrywki. Z badań analitycznej grupy M2 Research wynika, że od końca 2008 roku na całym świecie pracę utraciło co najmniej 11,5 tysiąca osób zajmujących się profesjonalnie produkcją oraz promocją gier.

Serwis Kotaku dotarł do nowych informacji na temat mobilnej wersji systemu Xbox Live, o której pisaliśmy po raz pierwszy ostatniego dnia 2009 roku. Fakt jej istnienia potwierdzają dane zawarte w grudniowych materiałach marketingowych koncernu Microsoft, przeznaczonych do wewnętrznego użytku.

Mobilny Xbox Live potwierdzony - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że serwis będzie nosił nazwę Xbox LIVE Games i najprawdopodobniej będzie osiągalny wyłącznie na mobilnych urządzeniach działających w oparciu o system Windows Mobile (smartfonach, palmfonach i palmtopach). Potwierdzenie tej informacji możecie znaleźć na obrazku dołączonym do tej wiadomości.

W chwili obecnej redakcja Kotaku czeka na komentarz przedstawicieli Microsoftu. Mamy nadzieję, że ujawnią oni kilka dodatkowych informacji na temat usługi.

Przypominamy, że 31 grudnia dowiedzieliśmy się z pewnego ogłoszenia o pracę, że mobilny Xbox Live będzie oferować wsparcie m.in. dla gier pod Windows Mobile, które w ten sposób zostałyby wzbogacone o elementy społecznościowe. Dodatkowo w jego ramach uruchomione zostaną m.in. funkcje Awatara (wzorowane zapewne na tych znanych z Xboksa 360) oraz multi-screen. W tym ostatnim przypadku chodzi najprawdopodobniej o współpracę pomiędzy różnymi urządzeniami oferującymi wsparcie dla Xbox Live.