Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2012, 10:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wyciekł teaser Baldur's Gate - prawdopodobnie nieprawdziwy

W sieci pojawił się teaser powiązany z serią Baldur's Gate i reaktywowaną wczoraj stroną internetową tego cyklu. Niestety, film najprawdopodobniej jest jedynie dziełem jednego z fanów.

Wczorajsza wiadomość o reaktywowaniu strony internetowej rzekomo powiązanej z serią Baldur’s Gate wzbudziła spore emocje wśród jej fanów. Dla podgrzania atmosfery do sieci wyciekł krótki teaser dotyczący tego cyklu. Niemal na pewno nie jest on jednak prawdziwy.

Trwający półtorej minuty materiał tak naprawdę nie pokazuje niczego konkretnego. Widzimy sylwetki postaci znanych z dwóch pierwszych odsłon serii, charakterystyczne logo z czaszką, a na końcu pojawia się napis sugerujący, że więcej informacji poznamy wkrótce. Niestety, najprawdopodobniej jest to tylko zwykły film zmontowany przez jednego z fanów.

Powyższy wniosek nasuwa się po wypowiedzi Trenta Ostera dla serwisu VG247. Projektant trójwymiarowych modeli w pierwszej części Baldur’s Gate obecnie jest pracownikiem serwisu dystrybucji cyfrowej Beamdog.com. Zaprzeczył on, jakoby teaser został stworzony przez niego lub jego kolegów. Z kolei domena baldursgate.com jest już z nim powiązana, więc możemy uwierzyć w to zapewnienie.

Wyciekł teaser Baldur's Gate - prawdopodobnie nieprawdziwy - ilustracja #1

Osobną sprawą jest przyjrzenie się zawartości samego teasera. W oczy rzuca się błędny zapis nazwy Baldur’s Gate, w której brakuje apostrofu. To wydaje się całkowicie przekreślać wiarygodność filmu. Trudno bowiem przypuszczać, by twórcy ewentualnej gry pomylili się w tak elementarnej kwestii, jak tytuł ich kultowego dzieła.

Wciąż nie wiadomo zatem, co może zwiastować obecna w sieci witryna baldursgate.com. Chociaż wielu fanów chciałoby zapewne nadejścia pełnoprawnej, trzeciej części cyklu, to nie można wykluczyć powstania remake’u HD dotychczas wydanych odsłon. Obecnie prawa do marki Baldur’s Gate należą do firmy BioWare, podczas gdy licencję na wykorzystanie mechaniki i świata Dungeons & Dragons posiada Atari.