Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2015, 10:04

autor: luckie

Serpent in the Staglands już dostępne. Wypróbuj oficjalne demo

Oldskulowe RPG Serpent in the Staglands, inspirowane Baldur's Gate, jest już dostępne w pełnej wersji na PC. Przed zakupem gry warto wypróbować oficjalne demo, pozwalające rozegrać kilka pierwszych poziomów.

Serpent in the Staglands jest hołdem dla RPG-ów z lat 90-tych - Serpent in the Staglands już dostępne. Wypróbuj demo oldskulowego RPG-a - wiadomość - 2015-05-29
Serpent in the Staglands jest hołdem dla RPG-ów z lat 90-tych

Na rynku pojawił się kolejny pecetowy roleplay inspirowany takimi legendami gatunku, jak Baldur’s Gate czy Darklands. Serpent in the Staglands to drużynowe RPG z akcją przedstawioną w rzucie izometrycznym i klimatyczną, oldskulową grafiką rodem z lat 90-tych. Tytuł wyróżnia m.in. brak nowoczesnych ułatwień w śledzeniu fabuły, walka w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą oraz oprawa graficzna w stylu pixel art – słowem, klasyk pełną gębą. Swego czasu projekt został ufundowany na Kickstarterze, uzyskując prawie trzykrotnie więcej, niż potrzebowali twórcy (zbiórka zakończyła się kwotą 28 tysięcy dolarów). Co ciekawe, grę w całości stworzyło amerykańskie małżeństwo pod egidą niezależnego studia Whalenought.

Deweloperzy udostępnili wersję demonstracyjną swojej produkcji, zawierającą kilka pierwszych poziomów. Jeśli chcecie sprawdzić, jak dwójce pasjonatów gier wideo udał się powrót do korzeni komputerowych RPG-ów, demo Serpent in the Staglands możecie pobrać z tego miejsca. Serpent in the Staglands jest dostępne w wersji na PC (Windows, Linux) i Mac. Grę można kupić m.in. na Steamie, w cenie 19,99 euro (ok. 84 zł).

  1. Testujemy Serpent in the Staglands - RPG tak hardkorowe, że aż boli (PC)
  2. Oficjalna strona gry Serpent in the Staglands
  3. Demo do pobrania z Gry-Online.pl
  4. Demo do pobrania ze strony oficjalnej